HNA Group zwiększa udziały w Dufry

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
26 kwietnia 2017 14:10
Firma Dufry AG została poinformowana przez HNA Group, że spółka ta przekroczyła granicę 15 proc. udziałów w wyniku przejęcia akcji należących do podmiotów trzecich.
Reklama

Jeżeli transakcja zostanie zaakceptowana, to chińska grupa HNA Group będzie posiadała 16,79 proc. akcji szwajcarskiego Dufry AG, największego na świecie pod względem obrotów przedsiębiorstwa z branży duty free i travel retail, wycenianego na 7,6 mld dolarów.

Cena akcji Dufry wczoraj na szwajcarskiej giełdzie wyniosła 159,20 franków. Przyjmując tę cenę akcji, wartość pakietu udziałów należących do HNA Group wyniosła 1,44 mld franków, czyli około 5,6 mld złotych.

O tym, że grupa HNA Group może nabyć akcje Dufry spekulowało się od marca tego roku, po tym gdy napisała o tym gazeta "Wall Street Journal". Zgodne z doniesieniami, HNA Group kontaktowała się w tej sprawie z niektórymi z udziałowców Dufry, w tym z funduszami Temasek Holdings i GIC.

Grupa HNA ma siedzibę w mieście Haikou w chińskiej prowincji Hainan. O ile formalnie przedsiębiorstwo jest prywatne, to posiada silne powiązania z chińskim rządem, choćby przez fakt, że jest kontrolowane przez Hainan Province Cihang Foundation. HNA działa w branży lotniczej, hotelarskiej, turystycznej, nieruchomości, finansowej, logistycznej, stoczniowej oraz zielonych technologii. Nabycie udziałów w Dufry umożliwi HNA konsolidację działalności na rynku turystycznym, gdzie grupa silnie inwestowała w ostatnim czasie, nabywając udziały w firmach cateringowych, agencjach podróży czy luksusowych międzynarodowych sieciach hoteli.

HNA Group obecna jest na rynku travel retail w Chinach. Do grupy należy spółka Hainan Duty Free/Haikou Meilan Airport Duty Free Shops.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama