×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


HNA Group zwiększa udziały w Dufry


Firma Dufry AG została poinformowana przez HNA Group, że spółka ta przekroczyła granicę 15 proc. udziałów w wyniku przejęcia akcji należących do podmiotów trzecich.


Jeżeli transakcja zostanie zaakceptowana, to chińska grupa HNA Group będzie posiadała 16,79 proc. akcji szwajcarskiego Dufry AG, największego na świecie pod względem obrotów przedsiębiorstwa z branży duty free i travel retail, wycenianego na 7,6 mld dolarów. 

Cena akcji Dufry wczoraj na szwajcarskiej giełdzie wyniosła 159,20 franków. Przyjmując tę cenę akcji, wartość pakietu udziałów należących do HNA Group wyniosła 1,44 mld franków, czyli około 5,6 mld złotych.

O tym, że grupa HNA Group może nabyć akcje Dufry spekulowało się od marca tego roku, po tym gdy napisała o tym gazeta "Wall Street Journal". Zgodne z doniesieniami, HNA Group kontaktowała się w tej sprawie z niektórymi z udziałowców Dufry, w tym z funduszami Temasek Holdings i GIC.

Grupa HNA ma siedzibę w mieście Haikou w chińskiej prowincji Hainan. O ile formalnie przedsiębiorstwo jest prywatne, to posiada silne powiązania z chińskim rządem, choćby przez fakt, że jest kontrolowane przez Hainan Province Cihang Foundation. HNA działa w branży lotniczej, hotelarskiej, turystycznej, nieruchomości, finansowej, logistycznej, stoczniowej oraz zielonych technologii. Nabycie udziałów w Dufry umożliwi HNA konsolidację działalności na rynku turystycznym, gdzie grupa silnie inwestowała w ostatnim czasie, nabywając udziały w firmach cateringowych, agencjach podróży czy luksusowych międzynarodowych sieciach hoteli. 

HNA Group obecna jest na rynku travel retail w Chinach. Do grupy należy spółka Hainan Duty Free/Haikou Meilan Airport Duty Free Shops. gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie