×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


COMAC C919 gotowy do lotu


Chiński odrzutowiec wąskokadłubowy COMAC C919 przeszedł ostatnie naziemne testy kołowania z dużą prędkością i otrzymał zgodę Chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego na pierwszy lot próbny.


Pierwszy lot jest spodziewany w maju. Ma się odbyć na lotnisku w Szanghaju-Pudong. To pierwszy w historii duży odrzutowiec rodzimej produkcji chińskiej.

158-miejscowy odrzutowiec, który ma konkurować z konstrukcjami Airbusa i Boeinga, miał pierwotnie odbyć pierwszy lot już w 2014 r. Jego budowa rozpoczęła się sześć lat wcześniej, w 2008 r. Debiut opóźniły jednak problemy zarówno na etapie budowy, jak i testów nowego samolotu. Dopiero w październiku 2015 r. samolot został zaprezentowany. 

COMAC zebrał na razie 570 zamówień głównie od chińskich przewoźników. Pierwszym odbiorcą będą linie China Eastern Airlines. Jedynym zagranicznym klientem jest amerykańska firma leasingowa GECAS, która zamówiła 10 samolotów wraz z 10 opcjami. Do 2035 r. COMAC chce zdobyć jedną trzecią udziału w chińskim rynku samolotów wąskokadłubowych i jedną piątą w światowym. gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie