×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air uderzony piorunem. Nie było niebezpieczeństwa


Airbus A321 linii Wizz Air krótko po starcie z warszawskiego Lotniska Chopina został dziś (25.04) trafiony piorunem. Samolot zawrócił do portu lotniczego, ale nikomu nic się nie stało, a lądowanie nie przebiegało w trybie awaryjnym.


Samolot wykonywał rejs W61381 z Warszawy do Brukseli-Charleroi. Był to airbus A321 o numerze rejestracyjnym HA-LXN.

Zachowując środki ostrożności, maszyna została zawrócona do Warszawy. Lądowanie na Lotnisku Chopina przebiegło bez zakłóceń i nie miało charakteru lądowania awaryjnego. Aktualnie samolot przechodzi obowiązkowy przegląd techniczny. W związku z tym loty W6 1381 z Warszawy do Charleroi i W6 1382 z Charleroi do Warszawy zostały odwołane. Pasażerowie otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji lub zwrot kosztów. Wizz Air przeprasza pasażerów za wszelkie niedogodności, ale bezpieczeństwo naszych pasażerów oraz załogi jest priorytetem linii - powiedział Gabor Vasarhelyi, rzecznik prasowy Wizz Air.

Uderzenie samolotu piorunem jest rzadkim, ale zdarzającym się sporadycznie incydentem. Zwykle nie powoduje żadnego ryzyka dla maszyny ani pasażerów, ponieważ kadłub funkcjonuje jako izolująca klatka Faradaya. Ładunek przechodzi przez kadłub, po czym wędruje dalej w stronę ziemi. Jednak z uwagi na ryzyko wystąpienia uszkodzeń, po trafieniu piorunem samolot musi przejść szczegółowy przegląd techniczny.gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie