×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Możliwe rozszerzenie zakazu elektroniki na Europę


Władze Stanów Zjednoczonych rozważają rozszerzenie zakazu przewożenia dużych urządzeń elektronicznych na lotach do tego kraju na całą Europę - podaje "The Guardian".


Brytyjski dziennik, powołując się na nieoficjalne źródła w rządzie w Londynie, twierdzi, że zakaz byłby kopią przepisów obowiązujacych na lotach z siedmiu państw arabskich i Turcji do Stanów. Pasażerowie tych połączeń nie mogą wnosić na pokład urządzeń elektronicznych większych od smartfona. Sprzęty takie jak laptopy czy tablety muszą być nadawane w bagażu rejestrowanym. 

Przepisy te zostały wprowadzone rzekomo ze względów bezpieczeństwa z uwagi na ryzyko wniesienia na pokład udającej sprzęt elektroniczny bomby. 

Decyzja władz lotniczych USA została skrytykowana m.in. przez stowarzyszenie przewoźników IATA i Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotnictwa. Zwracają one uwagę, że taki sam ładunek wybuchowy można teoretycznie umieścić w sprzęcie nadanym w bagażu rejestrowanym, choć ryzyko takiego zdarzenia jest minimalne. Do tego przewożenie sprzętów z bateriami litowymi pod pokładem zwiększa ryzyko związane z możliwością ich samozapłonu. 

Władze Stanów Zjednoczonych na razie nie potwierdzają, że chcą rozszerzyć zakaz, ale przyznają, że przepisy są ciągle aktualizowane. 

Po wprowadzeniu zakazu ruch lotniczy z krajów arabskich do Stanów wyraźnie zmalał, co doprowadziło m.in. do zmniejszenia liczby połączeń Emirates do USA. Wielu analityków ocenia, że wprowadzenie zakazu mogło być obliczone na uderzenie w te linie arabskie. 

Podobny zakaz, choć obejmujący mniejszą liczbę krajów, obowiązuje na lotach do Wielkiej Brytanii. gość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie