×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Asiana Airlines odebrała pierwszego A350 XWB


Południowokoreańskie linie lotnicze Asiana Airlines odebrały swój pierwszy samolot A350-900, zostając 12. przewoźnikiem, który eksploatuje ten szerokokadłubowy samolot pasażerski.A350-900 dla Asiana Airlines ma układ z trzema klasami i łącznie 311 miejsc, w tym 28 foteli w klasie Business Smartium, które można całkowicie rozłożyć do snu, 36 w klasie Economy Smartium oraz 247 w głównej kabinie.

Linie Asiana łącznie zamówiły 30 sztuk A350 i początkowo będą eksploatować samolot na trasach azjatyckich. Od 3. kwartału 2017 r. samolot będzie realizować rentowne połączenia dalekodystansowe do Europy i Stanów Zjednoczonych, zaczynając od lotów z Seulu do Londynu i San Francisco.

Dotychczas Airbus otrzymał 821 wiążących zamówień na A350 XWB od 44 klientów z całego świata, co oznacza, że już teraz jest to jeden z najlepiej sprzedających się samolotów szerokokadłubowych w historii.

Na zdjęciu od lewej: Rolls Royce – Ewen McDonald, starszy wiceprezes na region Azji i Pacyfiku; Airbus – Didier Evrard, wiceprezes, szef ds. programów; Asiana Airlines - Soo Cheon Kim, prezes i dyrektor generalny; SMBC Aviation Capital - Peter Barrett, dyrektor generalny

Fot: Airbus
gość_f5aec - Profil
gość_f5aec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie