Lotnisko Chopina nagrodzone za pozyskiwanie tras

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
25 kwietnia 2017 07:20
5 komentarzy
Warszawskie Lotnisko Chopina otrzymało wyróżnienie na konferencji Routes Europe za skuteczny marketing i pozyskiwanie nowych tras w kategorii lotnisk obsługujących od 4 do 20 mln pasażerów rocznie. Nagrodę główną otrzymało Monachium.
Reklama

Podczas odbywającej się w tym roku w Belfaście konferencji Routes Europe, dorocznego spotkania osób planujących siatkę połączeń w liniach lotniczych i przedstawicieli lotnisk, przyznane zostały nagrody dla portów lotniczych najskuteczniej pozyskujących nowe trasy.

Pierwsza nagroda Routes Europe trafiła do lotniska w Monachium, które automatycznie zostało też zwycięzcą w kategorii lotnisk odprawiających rocznie ponad 20 mln pasażerów.

Jednym z powodów wyróżnienia lotniska w Monachium było to, że bawarski port lotniczy w ciągu ostatniego roku pozyskał aż 70 nowych tras obsługiwanych przez 20 przewoźników. Znaczna część tych tras pochodziła od linii niskokosztowych - ruch w tym segmencie wzrósł aż o 44 proc. Monachium zostało też wyróżnione przez Skytrax, otrzymując m.in. tytuł najlepszego lotniska w Europie oraz najlepszego terminalu na świecie.


Zwycięzcami pozostałych kategorii zostały lotniska w Birmingham (4-20 mln) i Shannon (poniżej 4 mln). Wyróżnienia trafiły do lotnisk w Amsterdamie, Warszawie i Norymberdze.

Organizacja Routes Europe przyznała też nagrody dla organizacji turystycznych zajmujących się promocją regionów. Zwycięzcą w tej kategorii zostało biuro turystyczne Wysp Kanaryjskich, a wyróżnienie trafiło na Maderę.

W tym roku w jury nagród zasiedli: Jochen Schnadt, wiceprezes ds. handlowych bmi regional, Rikke Munk Christensen, wiceprezes ds. planowania siatki Finnaira, Michael Ambs, szef regionalnego marketingu tras w Norwegianie, Martin Saxton, wiceprezes ds. handlowych Stobart Air i Jeroen Erdman, szef planowania siatki w Transavii.

Rok temu gospodarzem konferencji Routes Europe był Kraków. Małopolskie lotnisko wcześniej, w 2014 r., otrzymało wyróżnienie za skuteczny marketing i pozyskiwanie nowych tras.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
voyager1 2017-04-25 21:40   
voyager1 - Profil voyager1
wieczorem miejsc przy rękawach jest aż za nadto. Linie z azji operuję głównie wieczorem do europy i wracają w nocy do Azji.
Kelo 2017-04-25 14:12   
Kelo - Profil Kelo
c.d do gość_40f9f,gość_347d9: nie będą wysyłać żadnych widocznych sygnałów w stronę przewoźników z Azji zachęcających do wejścia. /korekta ostatniego zdania/ wcięło mi "nie"
Kelo 2017-04-25 14:09   
Kelo - Profil Kelo
gość_40f9f,gość_347d9: Okęcie jest nastawione na LOT, a ten nie ma miejsca przy rękawach dla swoich 788 na longhaule, a kolejne dostawy samolotów są w realizacji! Chcąc zachować komfort przesiadkowy i prestiż jest logiczne, że do czasu zbudowania "prisu południowego" władze lotniska będą wysyłać żadnych widocznych sygnałów w stronę przewoźników z Azji zachęcających do wejścia.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama