×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina nagrodzone za pozyskiwanie tras


Warszawskie Lotnisko Chopina otrzymało wyróżnienie na konferencji Routes Europe za skuteczny marketing i pozyskiwanie nowych tras w kategorii lotnisk obsługujących od 4 do 20 mln pasażerów rocznie. Nagrodę główną otrzymało Monachium.


Podczas odbywającej się w tym roku w Belfaście konferencji Routes Europe, dorocznego spotkania osób planujących siatkę połączeń w liniach lotniczych i przedstawicieli lotnisk, przyznane zostały nagrody dla portów lotniczych najskuteczniej pozyskujących nowe trasy. 

Pierwsza nagroda Routes Europe trafiła do lotniska w Monachium, które automatycznie zostało też zwycięzcą w kategorii lotnisk odprawiających rocznie ponad 20 mln pasażerów. 

Jednym z powodów wyróżnienia lotniska w Monachium było to, że bawarski port lotniczy w ciągu ostatniego roku pozyskał aż 70 nowych tras obsługiwanych przez 20 przewoźników. Znaczna część tych tras pochodziła od linii niskokosztowych - ruch w tym segmencie wzrósł aż o 44 proc. Monachium zostało też wyróżnione przez Skytrax, otrzymując m.in. tytuł najlepszego lotniska w Europie oraz najlepszego terminalu na świecie. 


Zwycięzcami pozostałych kategorii zostały lotniska w Birmingham (4-20 mln) i Shannon (poniżej 4 mln). Wyróżnienia trafiły do lotnisk w Amsterdamie, Warszawie i Norymberdze. 

Organizacja Routes Europe przyznała też nagrody dla organizacji turystycznych zajmujących się promocją regionów. Zwycięzcą w tej kategorii zostało biuro turystyczne Wysp Kanaryjskich, a wyróżnienie trafiło na Maderę. 

W tym roku w jury nagród zasiedli: Jochen Schnadt, wiceprezes ds. handlowych bmi regional, Rikke Munk Christensen, wiceprezes ds. planowania siatki Finnaira, Michael Ambs, szef regionalnego marketingu tras w Norwegianie, Martin Saxton, wiceprezes ds. handlowych Stobart Air i Jeroen Erdman, szef planowania siatki w Transavii.

Rok temu gospodarzem konferencji Routes Europe był Kraków. Małopolskie lotnisko wcześniej, w 2014 r., otrzymało wyróżnienie za skuteczny marketing i pozyskiwanie nowych tras. 

fot. Dominik Sipinskigość_e223f - Profil
gość_e223f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie