WOW Air chce zwiększyć udział na trasach atlantyckich

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 kwietnia 2017 17:00
1 komentarz
Islandzkie linie lotnicze WOW Air chcą osiągnąć 10-proc. udział w rynku przewozów transatlantyckich - zapowiedział podczas Routes Europe wiceprezes przewoźnika.
Reklama

Niskokosztowa linia, która zbudowała pozycję dzięki atrakcyjnej ofercie połączeń z Europy do Stanów Zjednoczonych z przesiadką w Keflaviku na Islandii, zamierza zwiększyć podaż miejsc na sezon zimowy 2017/18 o 30-40 proc - zapowiedział Daniel Snaebjornsson, wiceprezes WOW Air ds. siatki i planowania.

Według Snaebjornssona najbardziej atrakcyjnym rynkiem dla linii pozostają Stany Zjednoczone, a następnie Kanada i kraje europejskie.

Islandzka linia rozważa także nawiązanie współpracy code-share z innymi liniami na rynku północnoamerykańskim, co pozwoli przyspieszyć rozwój siatki połączeń. W przyszłym roku przewoźnik odbierze kolejne cztery airbusy A330, dzięki czemu wyraźnie zwiększy możliwości przewozowe. Snaebjornsson przyznał, że planowanie WOW Air rzadko przekracza horyzont 18 miesięcy, ale mimo to zapowiedział, że przewoźnik rozpocznie w ciągu kolejnych lat loty do Azji.

WOW Air dysponuje obecnie flotą wąskokadłubowych airbusów A320neo i A321 oraz szerokokadłubowymi airbusami A330. Przewoźnik lata z Keflaviku do ośmiu miast w Stanach Zjednoczonych (w tym dwóch na zachodnim wybrzeżu), dwóch w Kanadzie i niemal 20 w Europie (w tym do Warszawy).
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_97c5f 2017-04-24 17:08   
gość_97c5f - Profil gość_97c5f
Daniel to nie vice-prezes linii, tytul Vice President to tak naprawde odpowiednik Network Planning and Development Managera...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama