×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: 9 milionów obsłużonych pasażerów


Dziś (24.04) na lotnisku Warszawa/Modlin wylądował 9-cio milionowy pasażer. Jubileuszowym pasażerem okazał się Pan Sylwester Mucha, który wraz z rodziną przyleciał do Polski z Londynu.

Pan Sylwester, dziś tuż po południu, przyleciał z Londynu z żoną Barbarą i ich 3,5 letnim synem Alanem. Vouchery do resturacji Eat & Fly, Taxi Modlin, Baltony, Travel Chief, Euro Shop, Best Fly Bar czy na przejazdy autobusowe z i do Warszawy, a także zestaw kosmetyków - takimi między innymi upominkami zarząd i obsługa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin uhonorowały 9-cio milionowego pasażera.

- To dla nas bardzo duże zaskoczenie, niesepodziewałem się takiego przywitania na lotnisku. Jesteśmy z Radomia i od 6 lat mieszkamy w Londynie. Z lotniska w Modlinie korzystam około dwa, trzy razy w roku. Gdyby w moim mieście coś się zmieniło względem lotniska, z chęcią latałbym do Wielkiej Brytanii z Radomia. Ale to chyba odległy temat - powiedział w rozmowie z Pasazer.com, pan Sylwester Mucha.

Ilość odprawianych osób w Modlinie stale rośnie. W 2014 było ich 1 704 971, rok później już - 2 591 743, a w 2016 - 2 860 748.

- Wzrost ten zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego Portu. Podróżni korzystają u nas z lotów do najważniejszych miast w Europie. Mam na myśli zwłaszcza te, do których lata się w celach zawodowych i turystycznych. Około 75 proc., a więc zdecydowana większość pasażerów, jest Polakami, i to – z racji bliskości i dostępności – głównie z Mazowsza i sąsiadujących województw. Obserwujemy też ciekawe zjawisko, jakim jest systematyczny wzrost odprawianych cudzoziemców – np. Ukraińców, dla których nasz port to jedno ze swoistych „okien na świat” – powiedział Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. 

Na zdjęciu od lewej pan Sylwester Mucha wraz z rodziną, Leszek Chorzewski - p.o. prezesa portu oraz Jolanta Grus z biura prasowego lotniska.


Fot. Jakub Bujnik


gość_0445e - Profil
gość_0445e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie