×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mistral Air: Zmiana struktury taryf. Strona po polsku


Mistal Air wprowadził nową strukturę taryfową. Zmiany dotyczą głównie opłat za bagaż nadawany. Dodatkowo odświeżono nieco wygląd strony, który stał się nieco bardziej nowoczesny. Znacznym ułatwieniem dla pasażerów z Polski będzie także wprowadzenie jej wersji w języku ojczystym.


Język polski dostępny jest tylko w podstawowej funkcjonalności serwisu, jaką jest rezerwacja biletów. Tutaj przetłumaczono wszystkie komendy i elementy procesu zakupu biletu z dużą dokładnością, chociaż nie uniknięto pewnych błędów. W kilku miejscach brakuje polskich znaków, a nazwy miesięcy wyświetlają się po angielsku. 


Pozostałe elementy strony dostępne są po włosku i angielsku (np. informacje na temat linii, floty czy przebiegu podróży) lub tylko po włosku (stopka strony). 

Dodatkowo przewoźnik wprowadził nową strukturę taryf. Bilety można kupić w czterech opcjach cenowych: PROMO, SAVER,COMFORT i FLEX. Poszczególne warianty różnią się w kwestii opłat za bagaż rejestrowany, możliwości zwrotu, zmiany biletu lub zmiany nazwiska. Warto zauważyć, że najważniejsza różnica dotyczy jednak sposobu podejścia do nadawanych walizek. Wcześniej Mistral Air umożliwiał zabranie jednej sztuki do 15 kg w cenie biletu. Teraz uległo to dość znaczącym ograniczeniom. 


W najtańszej wersji bagaż rejestrowany jest zawsze płatny (20 euro za 15 kg), za zmianę nazwiska na bilecie (do 96 godzin przed podróżą) trzeba zapłacić 30 euro (plus ewentualne wyrównanie w różnicy ceny). Niemożliwa jest zmiana rezerwacji ani zwrot. 


W taryfie SAVER znajdziemy bezpłatny bagaż rejestrowany do 15 kg (lub 20 kg w przypadku lotów do Tel Awiwu). Niestety z tej opcji wyłączona jest jedyna trasa między Polską a Włochami jaką obsługuje przewoźnik, czyli połączenie z Bydgoszczy do Rzymu-Fiumicino, które po zimowej przerwie wróci do obsługi już 27 kwietnia br. Nowe nazwisko na bilecie można wprowadzić za 15 euro (plus ewentualne wyrównanie w różnicy do ceny aktualnie obowiązującej) do 96 godzin przed wylotem. W takim czasie można dokonać także zmiany rezerwacji (za 45 euro) lub dokonać jej zwrotu ale otrzyma się tylko 25 proc. wartości. 


Opcja COMFORT daje możliwość nadania jednej walizki na wszystkich trasach (z takimi samymi limitami jak wyżej). W tym wariancie nazwisko na bilecie możemy zmienić także za 15 euro, ale już do 72 godzin przed początkiem podróży. Taki sam termin obowiązuje przy wymianie (45 euro) i zwrocie (50 proc. wartości).

Najwięcej udogodnień obowiązuje w przypadku taryfy FLEX. Bagaż rejestrowany, zmiana nazwiska i rezerwacji jest w niej bezpłatna. Jeśli zrezygnujemy z podróży na 24 godziny przed wylotem otrzymamy 90 proc. poniesionych kosztów. 

We wszystkich opcjach cenowych możliwy jest przewóz bagażu podręcznego o wadze do 5 kg. 

fot. print-screen strony Mistral Air, Mirosław Pachowiczgość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie