Skąd pochodzimy? Momondo pomaga sprawdzić

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 kwietnia 2017 14:00
Wśród osób przebadanych przez momondo w ciągu ostatnich pięciu lat wzrósł poziom nietolerancji. Aby z tym walczyć, firma zaprasza internautów do odkrywania swojego pochodzenia dzięki badaniom DNA, które mogą zburzyć mit etnicznej jednolitości.
Reklama

- Przeprowadziliśmy badania wśród 7200 osób z 18 krajów, które pokazały że jesteśmy mniej tolerancyjni wobec innych kultur niż jeszcze 5 lat temu - wskazało to 48 proc. respondentów. Wyniki badania wpłynęły na nasze priorytety: zwracamy uwagę na kwestie tolerancji i otwartości na innych, pokazując, że tak naprawdę więcej nas łączy niż dzieli. Chcemy rozpocząć angażującą debatę i przyczynić się do powstania globalnego ruchu na rzecz lepszego i bardziej otwartego świata - opisuje Marta Krywult, online marketing manager w momondo.

Badanie DNA może raz na zawsze zmienić spojrzenie na świat. Globalna wyszukiwarka podróży momondo udowodniła to już rok temu badając kod genetyczny ochotników z całego świata.

W pięciominutowym filmie, który stał się sensacją mediów społecznościowych, możemy zobaczyć osoby, które opowiadają o swoich rodzinach, historii i marzeniach. Kilka tygodni później zostają zaproszone do studia ponownie, a wraz z wynikami testów pojawiają się łzy i niedowierzanie oraz upadają uprzedzenia względem innych narodowości, bo okazuje się, że każdy ma złożoną historię.


Film podsumowujący zeszłoroczną kampanię The DNA Journey zanotował ponad 330 mln wyświetleń, a ponad 175 tys. ludzi z całego świata zdecydowało się wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania była podróż śladami własnego DNA. momondo organizuje teraz akcję po raz drugi.

Po raz pierwszy kampania obejmuje również Polskę. To okazja, by przekonać się, że wbrew stereotypowi Polska nie jest krajem etnicznie homogenicznym, a pochodzenie mieszkańców kraju może być bardzo zróżnicowane. Chętni do zbadania swojego pochodzenia mogą przesyłać zgłoszenia przez stronę momondo.pl/letsopenourworld/dna do 3 maja 2017 r. Do wygrania jest 75 testów DNA, a każdy z badanych będzie miał szansę wygrać rzeczywistą podróż śladami swoich przodków o łącznej wartości 5000 euro.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama