×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bruksela: Duży wzrost w marcu


W marcu br. z lotniska Zaventem w Brukseli skorzystało ok. 1,88 mln pasażerów (+9,8 proc.). Warto jednak pamiętać, że w ubiegłym roku, w analogicznym miesiącu port nie pracował normalnie ze względu na zamach terrorystyczny.


W zeszłym miesiącu obsłużono w Brukseli ponad 19,5 tys. operacji lotniczych (+2,8 proc.). Odprawiono także ponad 50 tys. ton cargo, w tym w segmencie freighter 37,8 tys. ton (+23,0 proc.), a w kategorii belly cargo 12,6 tys. ton (-2,9 proc.). 

I kwartał br. był najlepszy w historii głównego belgijskiego lotniska. Zarejestrowano prawie 4,98 mln podróżnych (+10,6 proc.). Najszybciej rozwijały się Brussels Airlines i Ryanair. Co za tym idzie wzrost wykazano głównie na trasach krótkich i średnich w obrębie kontynentu europejskiego. Ruch dalekodystansowy również odnotował zwyżkę, głównie za sprawą nowy tras - w tym do Tokio (ANA) oraz Atlanty (Delta Air Lines).gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie