×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar pierwszym przewoźnikiem spełniającym wymogi śledzenia bagażu


Linie lotnicze Qatar Airways ogłosiły, że są pierwszą na świecie linią lotniczą spełniającą nowe zasady IATA, które przewidują śledzenie bagażu od jego nadania aż do odbioru.


Otrzymanie certyfikatu IATA było możliwe po tym, gdy katarski przewoźnik wprowadził rozwiązanie techniczne Baggage Management System w swoim głównym hubie w Dosze i zintegrował ten system w czasie rzeczywistym ze swoją stroną internetową oraz aplikacją mobilną. 

Qatar Airways umożliwiają pasażerom skorzystanie z opcji "śledź mój bagaż". Aplikacja mobilna wysyła pasażerom powiadomienia z informacjami o bagażu, takimi jak aktualne miejsce, gdzie znajduje się walizka oraz numer taśmy bagażowej, na której pasażer może odebrać swój bagaż. Dzięki systemowi same linie lotnicze będą mogły lepiej reagować na opóźnienia bagażu i tworzyć bardziej zoptymalizowany system transportu bagaży. 

Rezolucja 753 IATA nakłada na przewoźników obowiązek ścisłego monitorowania każdego z bagażu przez całą podróż. Linie lotnicze zrzeszone w IATA mają czas do 1 czerwca 2018 r., by dostosować się do nowego obowiązku.

- Gotowość Qatar Airways do śledzenia bagażu na każdym etapie jego podróży umożliwi przewoźnikowi lepszą obsługę swoich operacji bagażowych oraz pozwoli na łatwiejsze namierzenia, odzyskanie i dostarczenie zagubionego bagażu, co doprowadzi do wyższego poziomu satysfakcji pasażerów - powiedział Nick Careen, wiceprezydent IATA ds. lotnisk, pasażerów, cargo oraz bezpieczeństwa.

- To, że przywiązujemy ścisłą uwagę do bagaży naszych pasażerów od momentu rozpoczęcia ich podróży aż do jej zakończenia, jest kolejnym dowodem na to, jak bardzo ważny jest dla nas komfort pasażerów. W związku z tym jesteśmy zachwyceni, że stowarzyszenie ogłosiło, że Qatar Airways jest pierwszą linią na świecie, która otrzymała certyfikat śledzenia bagażu przez całą podróż przez nasz hub na Hamad International Airport - powiedział Akbar al-Baker, prezes Qatar Airways. 


fot. Tomasz Śniedziewski, Vienna Airport
gość_69dbf - Profil
gość_69dbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie