Konferencja Lotnicza 2017 już w przyszłym tygodniu

Marek Stus - Profil Marek Stus
20 kwietnia 2017 10:14
2 komentarze
Już 24 kwietnia br. rozpoczyna się Konferencja Lotnicza 2017 w Rzeszowie. Tegoroczna edycja potrwa trzy dni podczas których zorganizowane będą m.in. warsztaty oraz sympozjum naukowe.
Reklama

Konferencja Prawa i Technologii Lotniczych oraz Kosmicznych jest organizowana po raz piąty od 2013 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów i Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów. W tym roku impreza będzie odbywać się w dniach 24-26 kwietnia pod wspólną nazwą Konferencja Lotnicza 2017. Jednym z patronów medialnych tego wydarzenia jest portal Pasazer.com.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele wielu ośrodków naukowych w Polsce, pracownicy przedsiębiorstw i instytucji zajmujących się prawem i technologiami lotniczymi, reprezentanci biznesu lotniczego oraz studenci Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego.


W ramach tegorocznego projektu przygotowano warsztaty dla studentów kierunków prawniczych i technicznych, podczas których będzie możliwość wzbogacenia wiedzy praktycznej m.in. z zakresu prawa konkurencji w sektorze lotniczym i kosmicznym, prawa pasażerów, roszczeń odszkodowawczych oraz deliktów prawa karnego dotyczących prawa lotniczego, obsługi technicznej statków powietrznych, zarządzania projektami w przemyśle lotniczym czy technik symulacyjnych.

Dwa kolejne dni projektu to V edycja Ogólnopolskiej Konferencji Prawa i Technologii Lotniczych oraz Kosmicznych, która odbędzie się na Uniwersytecie Rzeszowskim. W czasie konferencji poruszone zostaną zagadnienia m.in. prawa konkurencji w sektorze lotniczym i kosmicznym, prawnych aspektów przestrzeni kosmicznej, ochrony środowiska w sektorze lotniczym i kosmicznym, bezpieczeństwa w ruchu lotniczym i kosmicznym, odszkodowań lotniczych, bezzałogowych statków powietrznych w polskim prawie, technologii lotniczych i kosmicznych, niekonwencjonalnych systemów w lotnictwie, a także technicznych aspektów bezpieczeństwa w lotnictwie.

Wszystkie informacje dotyczące Konferencji Lotniczej 2017 w Rzeszowie oraz jej szczegółowy program znajdują się na stronie internetowej wydarzenia.


Reklama

Ostatnie komentarze

gość_5c8f8 2017-04-25 14:54   
gość_5c8f8 - Profil gość_5c8f8
Jakaś relacja z telekonferencji będzie?
gość_bb47a 2017-04-20 11:05   
gość_bb47a - Profil gość_bb47a
Czy to jest wydarzenie na skalę gali "Najlepsza linia lotnicza" ?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama