×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


MAS: Czartery na A380 pod koniec przyszłego roku


Pod koniec 2018 r. malezyjska linia zrealizuje zapowiedź o uruchomieniu czarterowej linii wożącej pielgrzymów do Mekki airbusami A380.

Projekt wykorzystania niechcianych przez Malaysia Airlines airbusów A380-800 nosi nazwę roboczą "Projekt nadzieja" - zdradził Peter Bellew, prezes przewoźnika. Zgodnie z planem, w połowie przyszłego roku sześć airbusów A380 przejdzie rekonfigurację wnętrz, dzięki czemu będą w stanie zabrać na pokład większą niż obecnie liczbę pasażerów.

- W tej chwili w samolotach tych mamy poniżej 500 foteli, podczas gdy można wyposażyć je w ponad 600 foteli, i to właśnie planujemy zrobić. Zmienimy fotele i ich rozkład, dodamy nowe miejsca. Również dla władz w Arabii Saudyjskiej takie rozwiązanie umożliwi lepsze wykorzystanie slotów i przestrzeni przy bramkach - powiedział Bellew. 

Zgodnie z planem pierwsze loty z pielgrzymami podróżującymi możliwe byłyby w grudniu 2018 roku. 

Oddział czarterowy Malaysia Airlines będzie starał się o własny certyfikat operatora lotniczego (AOC). Jak zapowiada Bellew, możliwe że wnoszenie kapitału zakładowego będzie otwarte dla inwestorów zewnętrznych, gdyż jak przekonuje prezes MAS, inicjatywa spotyka się ze “znacznym międzynarodowym zainteresowaniem”. 

Loty Malaysia Airlines, do tej pory obsługiwane airbusami A380 będą obsługiwane sześcioma airbusami A350-900 oraz dwoma airbusami A330-900neo, wynajętymi od Air Lease Corporation, które stopniowo będą zasilać flotę przewoźnika.  


Malaysia Airlines wykorzystuje obecnie airbusy A380 wyłącznie na lotach do Londynu-Heathrow i Medyny. Przewoźnik nie jest w stanie jednak rentownie wykorzystać maszyn w ramach regularnej siatki połączeń, a brakuje chętnych na ich odkupienie. 

fot. Airbusgość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie