×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy transportowiec Airbusa już montowany


Pierwsze sekcje samolotu transportowego nowej generacji BelugaXL przybyły do zakładów montażu końcowego Airbusa w Tuluzie. Panele przez pięć nocy podróżowały konwojem drogowym z fabryki Aernnova w Berantevilla w północno-wschodniej Hiszpanii.
Dostarczone panele - dwa boczne i jeden środkowy - zostaną zamontowane w tylnej części kadłuba. Wraz z dalszymi elementami zbudowanymi przez różnych innych partnerów, z sekcji tych ostatecznie powstanie pierwsza BelugaXL. Projekt koncepcyjny samolotu przypomina obecną Belugę, zbudowaną na bazie airbusa A300. Do nowo opracowanych sekcji należy ładownia, tylna część kadłuba i ogon.


Program BelugaXL uruchomiono w listopadzie 2014 r. ze względu na rosnącą produkcję firmy Airbus, która wymagała zwiększenia zdolności przewozowych po 2019 r. Nowe, powiększone modele wywodzą się z transportowca A330-200 i wykorzystują wiele jego komponentów oraz urządzeń. Pierwszy z pięciu samolotów BelugaXL odbędzie pierwszy lot w połowie 2018 r. i wejdzie do służby w 2019 r.

fot. Airbusgość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie