SAS nie skopiuje modelu Norwegiana

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
17 kwietnia 2017 09:15
1 komentarz
Mimo planowanego uruchomienia baz w Londynie i Barcelonie, SAS nie zamierza konkurować z Norwegianem na trasach transatlantyckich z tych miast. Nowe bazy będą służyły do obsługi ruchu z i do Skandynawii.
Reklama

Jak donosi brukowiec "USA Today", Eivind Roald, wiceprezes SAS-u ds. handlowych, przekazał takie informacje na spotkaniu branżowym w Waszyngtonie.

SAS chce do końca tego roku uruchomić zarejestrowaną w Irlandii spółkę-córkę. Linia o nazwie SAS Scandinavian Airlines Ireland będzie miała własny certyfikat operatora lotniczego i przejmie dziewięć airbusów A320neo od spółki-matki. Mimo rejestracji w Irlandii, nowa linia będzie miała bazy w Londynie (na lotnisku Heathrow) i w Barcelonie.

Roald podkreślił jednak, że z baz tych będą obsługiwane loty do Skandynawii. Zaznaczył, że SAS nie zamierza konkurować z Norwegianem i latać ani między krajami europejskimi z pominięciem Skandynawii, ani z nowych baz przez Atlantyk.

Wiceprezes SAS-u dodał, że przewoźnik analizuje możliwość zastąpienia boeingów 737-800NG samolotami nowej generacji - w grę wchodzą boeingi 737 MAX lub airbusy A321neo o wydłużonym zasięgu. Dzięki takim maszynom linia mogłaby otworzyć nowe trasy ze Skandynawii na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych lub do Azji Centralnej, a nawet Indii.
Reklama

Ostatnie komentarze

greg0303 2017-05-05 18:00   
greg0303 - Profil greg0303
Z początkiem sezonu zimowego linie SAS planują wykonywanie rejsów na trasie Kopenhaga - Boston swoimi własnymi samolotami A330. Obecnie trasę obsługuje linia PrivatAir maszynami B737.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama