United szuka nowych pracowników PR

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
16 kwietnia 2017 09:00
1 komentarz
Linie United Airlines szukają nowych pracowników do działu PR. Nabór zaczął się jeszcze przed tygodniem pełnym wizerunkowych katastrof dla przewoźnika. Potencjalnym kandydatom spółka obiecuje "bezgraniczne możliwości".
Reklama

Ogłoszenia, w którym linie United zachęcają do aplikowania do działu public relations zostały opublikowane około 10 dni temu, ale przynajmniej jedno z nich zostało wznowione w mijającym tygodniu, czyli po olbrzymiej wpadce wizerunkowej przewoźnika związanej z brutalnym usunięciem z pokładu jednego z pasażerów.

Wszystkie trzy ogłoszenia o pracę zaczynają się tym samym zdaniem:

- Wraz ze zmianą sposobu, w jaki United prowadzi interesy, na nowo, od A do Z, wyobrażamy sobie nasz nagradzany Zespół Globalnej Komunikacji - czytamy w ogłoszeniu.

- Tempo jest szybkie, nasze standardy są wysokie, a możliwości bezgraniczne. Szanse uczestnictwa w wielkich, przynoszących zmianę momentach jak ten są rzadkie - jeśli dysponujesz odwagą, kreatywnością, pewnością, obrotnością, zdolnościami przywódczymi i, co najważniejsze, pasją, by pomóc United odzyskać reputację jednej z największych i najprężniejszych na świecie firm, mamy nadzieję, że rozważysz dołączenie do wspólnej podróży z nami - zachęcają linie lotnicze w ogłoszeniu.

Stanowiska, o jakie mogą ubiegać się kandydaci, wiążą się z szerokim zakresem obowiązków, jednym z nich jest "tworzenie i utrzymywanie korzystnego wizerunku oraz reputacji marki United w San Francisco, a także w kierunkach w Azji obsługiwanych przez United". Zadanie to może okazać się bardzo trudne, gdyż w tej chwili miliony rozgniewanych użytkowników mediów społecznościowych z Chin deklarują zemstę za usunięcie z samolotu pasażera o azjatyckim pochodzeniu, co w Państwie Środka powszechnie odbierane jest jako napaść na tle rasowym. Wydawana w Hongkongu najbardziej wpływowa anglojęzyczna chińska gazeta South China Morning Post zatytułowała swój artykuł: "Wyślemy United Airlines na śmietnik, jeżeli nie usłyszymy przeprosin".

Ogłoszenie o naborze spotkało się z falą drwiących komentarzy.

- Jeżeli "nagradzany zespół" działał wydajnie, dlaczego istnieje konieczność wyobrażania go sobie na nowo od A do Z? - punktuje ogłoszenie Bill Murphy Jr. z magazynu Inc.

Komentarze na Flyforum są jeszcze bardziej dosadne.

- Kto przy zdrowych zmysłach zdecydowałby się właśnie teraz ubiegać się o tę pozycję? To nie jest specjalista do spraw PR… To jest główny kozioł ofiarny - pisze jeden z użytkowników Flyforum.

- Myślałem, że to jest prima aprillis, ale okazuje się, że to jest prawdziwe ogłoszenie o pracę - tak dyskusję o naborze przeprowadzanym przez United zagaił na forum użytkownik privacylawyer.


fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_d2510 2017-04-17 16:20   
gość_d2510 - Profil gość_d2510
Po ostatniej wpadce już im nic nie pomoże, ludzie tak szybko nie zapomną, a internet w ogóle nie zapomina.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama