×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wirtualne zakupy wkrótce w samolotach


Airbus BizLab pracuje nad wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości do zwiększenia możliwości prowadzenia sprzedaży pokładowej. Pasażerowie będą mogli oglądać oferowane przedmioty w trzech wymiarach.
Wirtualna rzeczywistość jest coraz powszechniej wykorzystywana w lotnictwie, m.in. do prowadzenia szkoleń załóg (robi tak m.in. easyJet). Jednak Airbus BizLab postanowił wdrożyć na pokłady technologię znaną z tradycyjnych sklepów. 

Coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie rozszerzonej lub wirtualnej rzeczywistości do zachęcania klientów do zakupów. Robią tak m.in. firmy odzieżowe czy kosmetyczne, które umożliwiają klientowi lub klientce zobaczenie danego ubrania czy kosmetyku na własnej skórze.

Koncepcja Airbus BizLab zakłada, że pasażerowie na pokładach samolotów będą mogli za pomocą urządzeń wirtualnej rzeczywistości m.in. wygodniej przeglądać katalogi produktów oferowanych w sprzedaży pokładowej, a także oglądać sprzedawane przedmioty w trzech wymiarach. Okulary VR mają być połączone z czujnikiem ruchu trzymanym przez pasażera w ręce, co pozwoli na sterowanie bez wstawania z fotela.

W ten sam sposób można wykorzystać okulary VR do prezentowania pasażerom ofert z miejsca docelowego -m.in. poprzez wirtualne prezentacje hoteli czy muzeów. gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie