Wirtualne zakupy wkrótce w samolotach

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 kwietnia 2017 11:00

Airbus BizLab pracuje nad wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości do zwiększenia możliwości prowadzenia sprzedaży pokładowej. Pasażerowie będą mogli oglądać oferowane przedmioty w trzech wymiarach.

Reklama

Wirtualna rzeczywistość jest coraz powszechniej wykorzystywana w lotnictwie, m.in. do prowadzenia szkoleń załóg (robi tak m.in. easyJet). Jednak Airbus BizLab postanowił wdrożyć na pokłady technologię znaną z tradycyjnych sklepów.

Coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie rozszerzonej lub wirtualnej rzeczywistości do zachęcania klientów do zakupów. Robią tak m.in. firmy odzieżowe czy kosmetyczne, które umożliwiają klientowi lub klientce zobaczenie danego ubrania czy kosmetyku na własnej skórze.

Koncepcja Airbus BizLab zakłada, że pasażerowie na pokładach samolotów będą mogli za pomocą urządzeń wirtualnej rzeczywistości m.in. wygodniej przeglądać katalogi produktów oferowanych w sprzedaży pokładowej, a także oglądać sprzedawane przedmioty w trzech wymiarach. Okulary VR mają być połączone z czujnikiem ruchu trzymanym przez pasażera w ręce, co pozwoli na sterowanie bez wstawania z fotela.

W ten sam sposób można wykorzystać okulary VR do prezentowania pasażerom ofert z miejsca docelowego -m.in. poprzez wirtualne prezentacje hoteli czy muzeów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama