Wielkanocny strajk pracowników Ryanaira w Hiszpanii

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
14 kwietnia 2017 11:50
3 komentarze
Około 230 pracowników spółki obsługującej m.in. samoloty Ryanaira w Hiszpanii planuje strajk. Powodem akcji protestacyjnej są zaległości z wypłatą wynagrodzeń, na które powołują się pracownicy.

Reklama

O gotowości do całodobowego strajku obsługi naziemnej firmy Lesma Handling Group, obsługującej m.in. Ryanaira, poinformowały 12 kwietnia związki zawodowe reprezentujące pracowników. Stajk ma się odbyć w dniach 14-17 kwietnia i objąć ma m.in. popularny wśród podróżnych port lotniczy Alicante–Elche. Łącznie, jak ogłosili związkowcy, do pracy nie przystąpi 230 pracowników.

Powodem strajku są nieporozumienia w sprawie wynagrodzenia za pracę w okresie świąt. Pracownicy domagają się wypłaty zaległych pensji - jak przekonują związkowcy w niektórych przypadkach Lesma zalega wobec pracowników z zapłatą wysokości nawet 1 tys. euro.

Skutki akcji protestacyjnej mogą odczuć także pasażerowie innych linii lotniczych korzystający z lotniska w Alicante, takich jak Air Nostrum, Evelop Airlines, Norwegian Air Shuttle, czy Vueling.

#KOREKTA: poprawione informacje o tym, kto strajkuje#
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8d468 2017-04-15 22:09   
gość_8d468 - Profil gość_8d468
No niestety, tym razem kolega kitsune przeczytał tylko nagłówki newsow i najwyraźniej nie chciało się poszukać głębiej. To nie sa pracownicy Ryanaira, tylko jego podwykonawcy, firmy Lesma. Trochę tak, jakby stwierdzić, ze pracownicy Lotu bedą strajkować, gdy de facto byłby to strajk LSAS. Jak by nie patrzeć to jednak nie jest to samo co Lot. Podobnie jest z Lesmą. Poza tym pisząc na taki temat, powoływanie się na serwis pulshr.pl to chyba lekkie nieporozumienie, powinno się raczej opierać o źródła bliższe miejscom wydarzeń niż portal, który tylko coś powtarza. No, chyba ze chodziło o lokowanie produktu...
adam7691 2017-04-15 20:17   
adam7691 - Profil adam7691
od kiedy to pracownicy FR obsługują lotnisko
docentfurm 2017-04-14 22:51   
docentfurm - Profil docentfurm
bzdury....jeżeli już, to strajk pracowników lotniska, nie Ryanair
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama