×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wielkanocny strajk pracowników Ryanaira w Hiszpanii


Około 230 pracowników spółki obsługującej m.in. samoloty Ryanaira w Hiszpanii planuje strajk. Powodem akcji protestacyjnej są zaległości z wypłatą wynagrodzeń, na które powołują się pracownicy.

O gotowości do całodobowego strajku obsługi naziemnej firmy Lesma Handling Group, obsługującej m.in. Ryanaira, poinformowały 12 kwietnia związki zawodowe reprezentujące pracowników. Stajk ma się odbyć w dniach 14-17 kwietnia i objąć ma m.in. popularny wśród podróżnych port lotniczy Alicante–Elche. Łącznie, jak ogłosili związkowcy, do pracy nie przystąpi 230 pracowników.

Powodem strajku są nieporozumienia w sprawie wynagrodzenia za pracę w okresie świąt. Pracownicy domagają się wypłaty zaległych pensji - jak przekonują związkowcy w niektórych przypadkach Lesma zalega wobec pracowników z zapłatą wysokości nawet 1 tys. euro.

Skutki akcji protestacyjnej mogą odczuć także pasażerowie innych linii lotniczych korzystający z lotniska w Alicante, takich jak Air Nostrum, Evelop Airlines, Norwegian Air Shuttle, czy Vueling.

#KOREKTA: poprawione informacje o tym, kto strajkuje#gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie