Zmiana konfiguracji kabiny będzie łatwiejsza

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
14 kwietnia 2017 09:10
Podczas targów Aircraft Interiors Expo zespół złożony z firm Airbus, Recaro (producent siedzeń) i THK (producent suwnic) zaprezentował nowy sposób montażu foteli, który pozwoli dostosowywać liczbę miejsc do liczby pasażerów.
Reklama

Nowy system opiera się na montażu foteli na specjalnych suwnicach, które będą łatwe i szybkie w obsłudze. Jeśli jeden z rzędów będzie pusty, personel pokładowy będzie mógł błyskawicznie złożyć fotele w tym rzędzie i rozsunąć kilka najbliższych rzędów. Dzięki temu zwiększy się ilość miejsca na nogi dla pasażerów.

Koncept opiera się o fotele Recaro SL3510 Flex Seat, w których bez problemu można podnieść siedzisko i złożyć je razem z oparciem. Tego typu fotele są coraz powszechniej stosowane w samolotach wąskokadłubowych, w tym w popularnych modelach z rodzin airbus A320 i boeing 737.

Jak zapewnia Mark Hiller, prezes Recaro Aircraft Seating, cytowany przez serwis Future Travel Experience, takie rozwiązanie zapewnia maksymalną elastyczność podaży. Przewoźnik nie straci ani jednego miejsca na pokładzie, ale jeśli samolot nie będzie wypełniony w 100 proc., będzie mógł łatwo zwiększyć komfort pasażerów.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama