Niższy zysk Delty

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
14 kwietnia 2017 09:40
Linie lotnicze Delta Air Lines zarobiły w I kwartale 603 mln dolarów netto. To o 36 proc, czyli 343 mln dolarów mniej niż rok temu w tym samym okresie.
Reklama

Władze Delta Air Lines tłumaczą, że obniżenie zysku spowodowane było podwyżką cen paliw. Średnia cena za galon paliwa wzrosła z 1,50 dolara do 1,62 dolara.

Po korekcie o zdarzenia jednorazowe zysk netto wyniósł 560 mln dolarów w porównaniu do 1,03 mld rok temu.

- Pomimo presji ze strony rosnących cen paliw, pracownicy Delty po raz kolejny wypracowali solidne wyniki z dwucyfrowymi marżami, doprowadzili do podniesienia poziomu satysfakcji konsumentów oraz wzmocnili naszą międzynarodową ekspansję finalizując transakcję z Aeroméxico. Wypracowując te wyniki za najtrudniejszy dla nas kwartał w roku, pokazaliśmy nie tylko jak wiele już osiągnęliśmy, ale także że mamy szansę by kontynuować budowę lepszej linii lotniczej dla naszych pracowników, klientów i właścicieli - powiedział Ed Bastian, dyrektor wykonawczy Delta Air Lines.

Przychody linii z działalności pasażerskiej spadły o 1 proc. do 7,69 mld dolarów, a całkowite - o 1,1 proc. do 9,15 mld dolarów. Zysk operacyjny linii zmniejszył się o jedną trzecią do 1,05 mld dolarów.

Wskaźnik PRASM (przychody jednostkowe z przewozów pasażerskich) spadł o 0,5 proc. do 13,28 centa, a jednostkowy koszt operacyjny wzrósł o 5,5 proc. do 13,99 centa. Średni yield spadł o 1,4 proc. do 16,03 centa na RPM.

- W marcu, po raz pierwszy od listopada 2015, odnotowaliśmy wzrost jednostkowych wpływów z przewozów pasażerskich i obecne trendy dotyczące taryf i popytu obserwowane w naszej siatce połączeń są optymistyczne. Spodziewamy się, że w II kwartale jednostkowe wpływy z przewozów pasażerskich wzrosną o 1-3 proc. i utrzymają pozytywny trend przez cały rok. Mimo to w tym roku ograniczymy wzrost oferowania do 1 proc., by wesprzeć pozytywny trend wzrostu dochodów i powrócić do zwiększania marż - powiedział Glen Hauenstein, prezes Delta Air Lines.


fot. Delta Air Lines, Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama