×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Teatr Roma: Piosenka z musicalu "Piloci"


Warszawski Teatr Muzyczny ROMA zaprezentował pierwszą piosenkę z nowego musicalu "Piloci". To opowieść o miłości Niny, aktorki kabaretowej przedwojennej Warszawy, i Jana, pilota polskiego lotnictwa wojskowego. Pasazer.com jest partnerem medialnym musicalu.Zaprezentowana piosenka, której można posłuchać na stronie teatru, to duet głównych bohaterów z I aktu spektaklu pt. "Nie obiecuj nic". Wykonują go Zofia Nowakowska i Jan Traczyk. Muzykę napisali bracia Jakub Lubowicz i Dawid Lubowicz, a autorem tekstu jest Michał Wojnarowski. Producentem jest Teatr Muzyczny ROMA.


"Piloci" to musical inspirowany wydarzeniami historycznymi z lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim związanymi z bitwą o Anglię. To także pełna emocji opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową, o wielkim uczuciu łączącym Jana, młodego polskiego lotnika i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę.

W październiku i listopadzie zeszłego roku odbyły się przesłuchania do ról. Do Teatru Muzycznego ROMA zgłosiło się blisko 600 osób, z których wyłoniono około 70 aktorów, wokalistów i tancerzy, którzy wezmą udział w realizacji. Są wśród nich artyści, którzy brali już udział we wcześniejszych spektaklach w TM ROMA, ale są i tacy dla których będzie to debiut na tej scenie.

Pierwsze próby planowane są w kwietniu. Jednocześnie trwają prace nad scenografią, kostiumami. Filmy i animacje, które będą integralną częścią inscenizacji przygotowuje Platige Image. Premiera jest zaplanowana na jesień br. 


Po wielu naszych premierach światowych tytułów takich jak na przykład "Upiór w operze", "Koty", "Les Miserables" czy ostatnio "Mamma Mia!", przyszła pora na polski musical. O takim spektaklu myślałem od dawna, tym bardziej, że jest to temat bliski mi ze względów rodzinnych: dwaj bracia mojej babci brali udział w bitwie o Anglię. "Piloci" nie są rekonstrukcją faktów. To fantazja, burzliwa opowieść o trudnych wyborach podejmowanych przez naszych bohaterów w obliczu dramatycznych wydarzeń - tłumaczy Wojciech Kępczyński, autor libretta i reżyser.

- Opowiadamy tę fabułę dzisiejszym językiem. Mimo poważnych tematów nie uciekamy od humoru, żartu czy zabawy słowem. Na pewno natomiast chcemy uciec od stereotypów. Piosenek w tym musicalu będzie sporo i ich teksty będą nie tylko rozwijać i komentować akcję, ale jednocześnie będą również charakteryzować bohaterów - dodaje Michał Wojnarowski, autor tekstów piosenek.

To nie pierwszy kontakt Teatru Muzycznego ROMA z lotnictwem - partnerem poprzedniej wielkiej produkcji teatru, musicalu "Mamma Mia!", był LOT. Malowanie związane z tym spektaklem pojawiło się na jednym z embraerów narodowego przewoźnika. Teatr i LOT przeprowadziły razem wiele akcji promocyjnych, w tym powitanie półmilionowego pasażera Dreamlinera w formie muzycznego flash moba. Była to jedna z popularniejszych akcji marketingowych w światowym lotnictwie. gość_f92fe - Profil
gość_f92fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie