Teatr Roma: Piosenka z musicalu "Piloci"

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 kwietnia 2017 15:00
Warszawski Teatr Muzyczny ROMA zaprezentował pierwszą piosenkę z nowego musicalu "Piloci". To opowieść o miłości Niny, aktorki kabaretowej przedwojennej Warszawy, i Jana, pilota polskiego lotnictwa wojskowego. Pasazer.com jest partnerem medialnym musicalu.
Reklama

Zaprezentowana piosenka, której można posłuchać na stronie teatru, to duet głównych bohaterów z I aktu spektaklu pt. "Nie obiecuj nic". Wykonują go Zofia Nowakowska i Jan Traczyk. Muzykę napisali bracia Jakub Lubowicz i Dawid Lubowicz, a autorem tekstu jest Michał Wojnarowski. Producentem jest Teatr Muzyczny ROMA.


"Piloci" to musical inspirowany wydarzeniami historycznymi z lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim związanymi z bitwą o Anglię. To także pełna emocji opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową, o wielkim uczuciu łączącym Jana, młodego polskiego lotnika i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę.

W październiku i listopadzie zeszłego roku odbyły się przesłuchania do ról. Do Teatru Muzycznego ROMA zgłosiło się blisko 600 osób, z których wyłoniono około 70 aktorów, wokalistów i tancerzy, którzy wezmą udział w realizacji. Są wśród nich artyści, którzy brali już udział we wcześniejszych spektaklach w TM ROMA, ale są i tacy dla których będzie to debiut na tej scenie.

Pierwsze próby planowane są w kwietniu. Jednocześnie trwają prace nad scenografią, kostiumami. Filmy i animacje, które będą integralną częścią inscenizacji przygotowuje Platige Image. Premiera jest zaplanowana na jesień br.


- Po wielu naszych premierach światowych tytułów takich jak na przykład "Upiór w operze", "Koty", "Les Miserables" czy ostatnio "Mamma Mia!", przyszła pora na polski musical. O takim spektaklu myślałem od dawna, tym bardziej, że jest to temat bliski mi ze względów rodzinnych: dwaj bracia mojej babci brali udział w bitwie o Anglię. "Piloci" nie są rekonstrukcją faktów. To fantazja, burzliwa opowieść o trudnych wyborach podejmowanych przez naszych bohaterów w obliczu dramatycznych wydarzeń - tłumaczy Wojciech Kępczyński, autor libretta i reżyser.

- Opowiadamy tę fabułę dzisiejszym językiem. Mimo poważnych tematów nie uciekamy od humoru, żartu czy zabawy słowem. Na pewno natomiast chcemy uciec od stereotypów. Piosenek w tym musicalu będzie sporo i ich teksty będą nie tylko rozwijać i komentować akcję, ale jednocześnie będą również charakteryzować bohaterów - dodaje Michał Wojnarowski, autor tekstów piosenek.

To nie pierwszy kontakt Teatru Muzycznego ROMA z lotnictwem - partnerem poprzedniej wielkiej produkcji teatru, musicalu "Mamma Mia!", był LOT. Malowanie związane z tym spektaklem pojawiło się na jednym z embraerów narodowego przewoźnika. Teatr i LOT przeprowadziły razem wiele akcji promocyjnych, w tym powitanie półmilionowego pasażera Dreamlinera w formie muzycznego flash moba. Była to jedna z popularniejszych akcji marketingowych w światowym lotnictwie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama