×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zurych: wzrost obrotów handlowych w pierwszym kwartale


Obroty handlowe na lotnisku w Zurychu w I kwartale tego roku wzrosły o 2,6 proc. w stosunku do pierwszego kwartału 2016 r.


Łącznie suma obrotów handlowych w pierwszym kwartale wyniosła 122,3 mln franków szwajcarskich. Sprzedaż w strefie air-side wzrosła o 7,6 proc, natomiast w strefie land-side obroty były o 3,1 proc. niższe niż rok temu. 

W I kwartale średnia wartość transakcji wyniosła 40,50 franków, co oznacza że każdorazowo pasażerowie wydawali średnio o 4,3 proc. mniej pieniędzy niż w analogicznym okresie rok temu. 

Wartość obrotów komercyjnych w marcu wyniosła 43,3 mln franków, o 0,3 proc. mniej niż w marcu 2016 r. Pomimo, że w strefie air-side obroty handlowe wzrosły o 5,8 proc, to silny, 7,6 proc. spadek w strefie land-side zaważył na ostatecznym wyniku. W marcu średnia suma wydatków pasażerów wyniosła 39,50 franków, o 6,3 proc. mniej niż w marcu rok temu. 

W pierwszych trzech miesiącach roku port lotniczy w Zurychu obsłużył ponad 6 mln pasażerów, o 7,3 proc. więcej niż w I kwartale 2016 r. 


fot. Flughafen Zürichgość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie