×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejny miesiąc wzrostu w Hiszpanii


Hiszpańskie porty lotnicze odprawiły w marcu 17,21 mln pasażerów, o 4,5 proc. więcej niż rok temu. Wzrosty największych lotnisk spowolniły jednak i były jednocyfrowe.


Port lotniczy w Madrycie, największe hiszpańskie lotnisko, odprawił w marcu 4,2 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 5,2 proc. Liczba operacji wzrosła o 3 proc. do 31,4 tys., a masa odprawionych ładunków cargo o 18,5 proc. do 41,3 tys. ton.

Lotnisko w Barcelonie, które w ostatnich miesiącach notowało znacznie wyższe niż stolica wzrosty, wyraźnie spowolniło. Wzrost wyniósł tylko 5 proc., a liczba pasażerów - 3,47 mln. 

Kolejne miejsce zajęły lotniska w Maladze (wzrost o 9,4 proc. do 1,2 mln) i na Gran Canarii (wzrost o 2,8 proc. do 1,17 mln). Lotnisko na Majorce było jedynym w czołówce, które odnotowało spadek liczby pasażerów. Było ich 1,11 mln, o 7,7 proc. mniej niż w marcu 2016 r.

Wśród dziesięciu największych hiszpańskich lotnisk jedynym, które odnotowało dwucyfrowy wzrost liczby pasażerów, była Walencja - ruch wzrósł tam o 10,2 proc. do 464,5 tys. podróżnych.

Pod względem ruchu cargo za Madrytem znalazły się lotniska w Barcelonie (wzrost o 18,8 proc. do 13,7 tys. ton) i Zaragozie (wzrost o 25,3 proc. do 10,7 tys. ton). gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie