×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Marcowe wzrosty na paryskich lotniskach


W marcu porty lotnicze im. Charlesa de Gaulle'a i Orly w Paryżu odprawiły łącznie 7,84 mln pasażerów, o 3,8 proc. więcej niż rok temu. Tempo wzrostu obydwu portów lotniczych wyrównuje się.


W marcu z lotniska im. Charlesa de Gaulle'a skorzystało 5,3 mln pasażerów (wzrost o 3,2 proc.), a z mniejszego Orly - 2,54 mln (4,9 proc.). Liczba operacji lotniczych wyniosła odpowiednio 38 i 18,5 tys., co stanowiło odpowiednio wzrost o 0,9 proc. i wynik taki sam jak przed rokiem. 

Pasażerowie latali z tych lotnisk przede wszystkim na trasach europejskich, na których ruch wzrósł o 4,5 proc. Z połączeń krajowych skorzystało o 1,8 proc. więcej osób niż rok temu, a z dalekodystansowych - o 3,8 proc. więcej. W tej ostatniej grupie najpopularniejsze były loty do i z Afryki (wzrost o 3,7 proc.), ale najszybciej rozwijały się połączenia w rejon Azji-Pacyfiku (6,8 proc.) i bliskowschodnie (4,4 proc.). 

Liczba pasażerów przesiadających się na paryskich lotniskach spadła o 4 proc. do 915 tys., co przełożyło się na obniżenie współczynnika przesiadek o 2,6 pkt. proc. do 23,4 proc. Średnie wypełnienie samolotów operujących w Paryżu wyniosło 85,9 proc., o 2,7 pkt. proc. więcej niż przed rokiem.

Lotnisko w Santiago de Chile, którego operatorem jest Aeroports de Paris, odnotowało wzrost o 9,8 proc. do 1,71 mln pasażerów. 

Z kolei grupa TAV Airports, w której AdP ma 38 proc. akcji, odnotowała wzrost o 1,9 proc. do 8,14 mln pasażerów. Największe lotnisko z tej grupy, Stambuł, nadal było na minusie, choć tendencja spadkowa wyraźnie hamuje. W marcu główne tureckie lotnisko odprawiło 4,73 mln pasażerów, o 1,2 proc. mniej niż rok temu. Z kolei lotnisko w Ankarze odnotowało wzrost o 9,3 proc. do 1,1 mln podróżnych, a w Izmirze - o 3 proc. do 940 tys. gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie