×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Właściciel JetTime kupuje udziały w airBaltic


Lars Thuesen, duński przedsiębiorcy i całkowity właściciel linii JetTime, kupił 20 proc. akcji łotewskiej linii airBaltic, wcześniej należących do niemieckiego inwestora Ralfa Dietera Montaga-Girmesa.


Nie ujawniono, za ile Thuesen odkupił akcje łotewskiej linii. Montag-Girmes stał się mniejszościowym udziałowcem airBaltic w 2015 r., po czteroletnim procesie prywatyzacji linii. Za 20-proc. pakiet akcji zapłacił wtedy 50 mln euro - przewoźnik pilnie potrzebował wtedy kapitału na dalsze funkcjonowanie. 

Montag-Girmes podkreślił, że sprzedaż nie wynika ze słabych wyników airBaltic - przeciwnie, przewoźnik dzięki nowym bombardierom CSeries 300 osiąga bardzo dobre wyniki finansowe. 

JetTime, duńskie linie specjalizujące się w czarterach i wynajmie samolotów, już teraz współpracują z airBaltic w zakresie wynajmu boeinga 737 do obsługi połączeń regionalnych do czasu zrealizowania dostaw większej liczby bombardierów CSeries. Kontrakt na wynajem samolotów był podpisany niezależnie od zmiany właścicielskiej. 

Pozostałe 80 proc. akcji airBaltic nadal należy do państwa, dzięki czemu rząd Łotwy ma decydujące zdanie w decyzjach dotyczących zmian właścicielskich w spółce. gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie