×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Skromne marcowe wzrosty w amerykańskich liniach


Spośród czterech największych amerykańskich linii lotniczych trzy - Delta, United i Southwest - zanotowały w marcu skromne wzrosty liczby pasażerów. Wynik największej linii na świecie, American Airlines, był jednak na minusie.


American Airlines, które są największą linią lotniczą na świecie, przewiozły w marcu 17,16 mln pasażerów. To o 0,5 proc. mniej niż rok temu. Co prawda liczba pasażerów przewożonych w obrębie siatki regionalnej wzrosła o 0,9 proc. do 4,63 mln, to równocześnie o 1 proc. do 12,53 mln spadła liczba podróżnych korzystających z połączeń głównej marki linii.

Średnie wypełnienie samolotów American Airlines wyniosło 81,5 proc. (spadek o 0,2 pkt. proc.), w tym 85,7 proc. na trasach krajowych i 75,8 proc. na międzynarodowych. Podaż miejsc (ASM) spadła o 0,9 proc., a przewozy (RPM) o 1,2 proc.

Linie Delta Air Lines zanotowały natomiast wzrost liczby pasażerów o 2,7 proc. do 16,21 mln. 

Średnie wypełnienie samolotów tej spółki wzrosło o 1 pkt proc. do 85,8 proc., przy czym na trasach krajowych zajętych było średnio 86,5 proc. miejsc, a na międzynarodowych - 84,8 proc. Podaż miejsc wzrosła o 1 proc., a przewozy - o 2,3 proc.

Linie United przewiozły w zeszłym miesiącu 12,41 mln pasażerów, co stanowiło najwyższy wśród liderów amerykańskiego rynku wzrost o 5 proc. Liczba pasażerów podróżujących samolotami głównej marki linii wzrosła o 8,9 proc. do 8,99 mln, natomiast z połączeń spółek regionalnych skorzystało o 4,1 proc. mniej osób niż rok temu (3,42 mln). 

Średnie wypełnienie samolotów United wyniosło 81,3 proc. (spadek o 0,3 pkt. proc.). Na trasach krajowych wyniosło 85,6 proc. (wzrost o 1 pkt proc.), a na międzynarodowych - 75,9 proc. (spadek o 2 pkt. proc.). Podaż miejsc wzrosła o 3,4 proc., a przewozy o 3 proc. 

Największa z linii niskokosztowych, Southwest Airlines, przewiozła 13,59 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 3,6 proc. Średnie wypełnienie spadło o 0,5 pkt. proc. do 84,1 proc., podaż wzrosła o 4,5 proc., a przewozy - o 3,9 proc. gość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie