×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gatwick: Rekord na jednym pasie startowym


Lotnisko Londyn Gatwick obsłużyło 44 mln pasażerów w ciągu roku, co stanowi rekordowy wynik dla portu lotniczego z jedną drogą startową.
Nowy rekord liczby pasażerów obsłużonych przez lotnisko w ciągu ostatnich 12 miesięcy został ustanowiony w ten weekend. Ruch w Gatwick rósł nieprzerwanie od 49 miesięcy. Rekordowy dla lotniska okazał się także sam tegoroczny marzec, kiedy to Gatwick obsłużył ponad 3,3 mln pasażerów, czyli o 8,4 proc. więcej niż w marcu rok temu.

Za tak dobre marcowe wyniki odpowiada wzrost popularności połączeń dalekodystansowych obsługiwanych z portu lotniczego, szczególnie do Ameryki Północnej. W ciągu roku najsilniejszy wzrost odnotowany został na trasach do Los Angeles, Bostonu oraz Toronto. Ogółem ruch do Ameryki wzrósł o 37 proc.

W ciągu roku wraz ze wzrostem liczby pasażerów sukcesywnie wzrastały przewozy cargo. Kierunkami dalekodystansowymi, które najbardziej przysłużyły się 34 proc. wzrostowi frachtu w skali roku były Kapsztad, Hongkong oraz San Jose w Kostaryce. 

- Gatwick dynamicznie się rozwija. Właśnie osiągnęliśmy wynik 44 milionów pasażerów w skali roku - światowy rekord dla portu lotniczego z pojedynczą drogą startową - liczbę, którą jak niektórzy prognozowali, nie osiągniemy do roku 2035 r. Nasi pasażerowie chętnie podróżują za granicę, szczególnie do dalekodystansowych kierunków, które obsługujemy z Gatwick. W ubiegłym roku uruchomiliśmy 20 połączeń dalekodystansowych, a latem tego roku uruchomionych zostanie jeszcze więcej, w tym Seattle, Denver i Xi’an - nasz trzeci kierunek w Chinach - powiedział Stewart Wingate, prezes lotniska Gatwick.

Od początku roku do marca 2017 r. Gatwick obsłużył ponad 283 tys. operacji. 


fot. Gatwick Airportgość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie