×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS będzie walczył z LOT-em w Tallinnie?


CityJet, który obsługuje dla skandynawskiego SAS-u połączenia wykonywane bombardierami CRJ900, ustanowi bazę w Tallinnie - informuje ch-aviation.net. Może to oznaczać rywalizację z LOT-em o klientów z Estonii.


Wywodząca się z Irlandii firma CityJet specjalizuje się w operacjach white label, czyli własnymi samolotami, ale dla innych linii i w ich barwach. W ten sposób lata dla skandynawskiego SAS-u przede wszystkim z Kopenhagi, ale także ze Sztokholmu-Arlandy, Oslo i Stavanger. Samoloty spółki wykonują m.in. część połączeń ze stolicy Danii do Gdańska, Warszawy, Poznania i Wrocławia. 

CityJet lata obecnie dla SAS-u do Tallinna z Kopenhagi, Sztokholmu i Oslo. To jedno z niewielu miast, do których bombardiery CRJ900 linii latają ze wszystkich trzech miast. Uruchomienie tam bazy technicznej albo operacyjnej ma zatem sens. Nie można jednak wykluczyć, że będzie to oznaczało uruchomienie nowych połączeń SAS-u ze stolicy Estonii. 

Głównym przewoźnikiem w Tallinnie jest w tej chwili państwowa estońska Nordica, która wykorzystuje flotę bombardierów CRJ900 należących do Regional Jet. 49 proc. akcji tej firmy ma z kolei LOT. W praktyce polska linia kontroluje estońskie operacje i traktuje Tallinn jako drugorzędny hub. 

Nie można też wykluczyć, że CityJet uruchamia bazę w Tallinnie właśnie z myślą o współpracy z Nordicą i LOT-em. Linia ma bowiem takie same samoloty, jak Regional Jet i może świadczyć usługi również dla estońskiej spółki, a nie tylko dla SAS-u.gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie