Linie z Zatoki rozdają laptopy, ale nie wszystkim

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
07 kwietnia 2017 07:00
Trzej przewoźnicy z regionu Zatoki Perskiej zaoferują pasażerom darmowe usługi minimalizujące skutki niedawno wprowadzonego zakazu wnoszenia urządzeń elektronicznych na pokład samolotów lecących do Stanów Zjednoczonych. Dotyczą jednak one głównie pasażerów klas premium.
Reklama

Od 5 kwietnia br. pasażerowie Emirates klasy pierwszej i biznes mogą wypożyczyć tablet na czas lotu do Stanów Zjednoczonych, dzięki czemu nie muszą przerywać pracy podczas podróży.

W ramach usługi klienci premium mają do dyspozycji tablety Microsoft Surface z pakietem Microsoft Office 2016. Pliki potrzebne do pracy mogą zgrać na pendrive, który wolno wnieść na pokład, po czym podłączyć go do wypożyczonego tabletu i pracować dalej. Usługa nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami i jest dostępna na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates z Dubaju do kierunków w Stanach Zjednoczonych.

Dla osób, które wolą schować swoje urządzenia i po prostu skorzystać z oferty systemu rozrywki pokładowej i obsługi w czasie lotu, linie Emirates zapewniają możliwość przechowania laptopów i tabletów podczas podróży do USA. Usługa ta nie wymaga dodatkowych opłat i jest dostępna dla pasażerów we wszystkich klasach od 25 marca br., czyli od dnia, w którym zaczęły obowiązywać nowe przepisy.

Do tej pory z możliwości przechowania laptopów i tabletów skorzystało blisko 8 tys. pasażerów Emirates.

Nowy zakaz wydany nie obejmuje lotów Emirates do USA przez Mediolan (EK205) i Ateny (EK209). Nie dotyczy również lotów ze Stanów Zjednoczonych ani połączeń Emirates poza USA. Przewoźnik realizuje loty do 12 miast w Stanach Zjednoczonych – Newark, Fort Lauderdale, Orlando, Chicago, Bostonu, San Francisco, Los Angeles, Seattle , Dallas, Houston, Waszyngtonu i Nowego Jorku.

Pozostali dwaj najwięksi przewoźnicy z Zatoki Perskiej także przygotowali udogodnienia dla swoich pasażerów podróżujących do Stanów Zjednoczonych. Etihad Airways dla pasażerów w klasach premium oferuje Wi-Fi wliczone w cenę oraz możliwość bezpłatnego wypożyczenia iPadów na czas lotu.

Natomiast Qatar Airways zaoferuje pasażerom klasy biznes podobną usługę, co Emirates. Pasażerowie otrzymają możliwość bezpłatnego wypożyczenia laptopów na czas lotu. Dane na komputer będzie można przenosić za pomocą pamięci USB.

Ponadto katarski przewoźnik zaoferuje wszystkim pasażerom godzinę bezpłatnego wi-fi na pokładzie oraz możliwość dokupienia pakietu za 5 dolarów umożliwiającego dostęp do internetu podczas całego lotu. Ta usługa będzie dostępna na wybranych lotach do Bostonu, Nowego Jorku oraz Filadelfii obsługiwanych przez airbusy A350.

fot. Qatar Airways

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama