British Airways: Nowy serwis w klasie biznes

Marek Stus - Profil Marek Stus
06 kwietnia 2017 22:17
5 komentarzy
British Airways zaprezentowały planowane zmiany serwisowe w klasie biznes.
Reklama

Będą one wprowadzane stopniowo od sezonu letniego i mają znacząco poprawić jakość obsługi pasażerów, zwłaszcza na lotach długodystansowych. Promowany sloganem "new thinking, new flying" nowy koncept klasy biznes ma polepszyć doświadczenia nie tylko na pokładach samolotów, ale również na lotniskach obsługiwanych przez British Airways.

Założenia projektu zostały przedstawione na promocyjnym filmie przygotowanym przez brytyjskie linie:


Odświeżone poczekalnie i lepsza jakość obsługi naziemnej

W najbliższych latach British Airways zamierzają zainwestować w renowację wszystkich poczekalni przeznaczonych dla pasażerów ruchu premium oraz posiadaczy wysokich statusów w programach lojalnościowych linii zrzeszonych w sojuszu oneworld. Symbolem nowej jakości obsługi na lotniskach jest właśnie otwarta ekskluzywna strefa odpraw The First Wing w terminalu 5 na londyńskim lotnisku Heathrow, która służy osobom podróżującym w pierwszej klasie, a także pasażerom o statusie Emerald. Nowością tego rozwiązania są wydzielone stanowiska kontroli bezpieczeństwa i możliwość przejścia od razu do dedykowanej poczekalni.


Nowa strefa odpraw i poczekalnie premium są planowane również na lotnisku Gatwick, a w dalszej kolejności m.in. w Nowym Jorku-JFK, Chicago, San Francisco, Johannesburgu i Rzymie.

Nowa koncepcja serwisu w Club World

Od lipca b.r. rozpoczną się zmiany w serwisie oferowanym w klasie biznes na trasach długodystansowych. Pasażerowie Club World najpierw otrzymają do dyspozycji lepszej jakości poduszki i koce, a od września b.r. zostanie odświeżone także pokładowe menu. Posiłki mają być smaczniejsze i ładniej podawane. Nowością będzie możliwość wyboru przystawek i deseru spośród kilku opcji prezentowanych na stoliku, zaś dania główne będą objęte serwisem kelnerskim.


Serwis w nowej formule zadebiutuje na lotach z Londynu do Nowego Jorku, a docelowo zostanie wprowadzony na wszystkich połączeniach długodystansowych brytyjskiego przewoźnika.

Wymiana kabiny biznesowej w 2019 roku

British Airways zapowiedziały także wymianę foteli w klasie biznes. Nowy produkt twardy ma być dostępny w wybranych samolotach począwszy od 2019 roku. Linie nie przedstawiły oficjalnie jak na razie żadnych szczegółów dotyczących planowanych foteli. Wiadomo jedynie, że w nowej konfiguracji kabiny każdy pasażer podróżujący w Club World ma mieć swobodny dostęp do korytarza.

Wi-Fi na pokładach niemal wszystkich samolotów

Nowością ma być wreszcie dostęp do internetu oferowany pasażerom brytyjskich linii na niemal wszystkich połączeniach krótko- i długodystansowych. Przewoźnik planuje, że do końca 2019 roku 90% jego floty zostanie wyposażone w odpowiednie urządzenia pozwalające na nawiązywanie łączności z siecią. Wi-Fi nowej generacji w pierwszej kolejności pojawi się na pokładach niektórych boeingów 747.


Dostęp do internetu ma być płatny i będzie sprzedawany w dwóch formułach: Simply Connect pozwalającej na swobodny dostęp do poczty elektronicznej i przeglądanie stron oraz szybszej Connect Plus z możliwością ściągania plików wideo. Ceny pakietów będą zaczynały się od 4,99 GBP.

Naszym zdaniem

Plany poprawy jakości serwisu w Club World, a także obsługi pasażerów premium na lotniskach są niewątpliwie dobrą wiadomością dla osób regularnie podróżujących British Airways. Tym bardziej, że w ostatnich miesiącach linia ogłaszała przede wszystkim różnego rodzaju cięcia w produkcie pokładowym zarówno w klasach pierwszej i biznes na połączeniach długodystansowych, jak i w klasie ekonomicznej na rejsach europejskich.


Kluczowy dla oceny tych zmian wydaje się przede wszystkim układ nowej kabiny biznesowej, a na ten temat na razie nie mamy zbyt wiele szczegółowych informacji. Z całą pewnością jednak wymiana foteli w Club World i poprawa aktualnej konfiguracji samolotów jest wręcz krokiem absolutnie niezbędnym. Naszym zdaniem British Airways oferują obecnie słaby i mało konkurencyjny produkt twardy w swoich maszynach. Nie tylko większość pasażerów klasy biznes nie ma swobodnego dostępu do przejścia, ale też sam układ foteli jest fatalny. W większości samolotów brytyjskiej linii w każdym rzędzie znajduje się aż po 7-8 foteli, podczas gdy standardem u wiodącej dziś na rynku konkurencji jest o połowę mniejsza liczba miejsc w rzędzie w tych samych typach samolotów.

Obiecujące są też zapowiedzi dotyczące poprawy jakości serwisu pokładowego. Także bowiem w tej dziedzinie produkt brytyjskich linii pozostawia wiele do życzenia. Serwowane w Club World jedzenie jest naszym zdaniem bardzo przeciętne, jego prezentacja nierzadko mało atrakcyjna, a sam serwis jest prowadzony tradycyjną metodą przy użyciu wózków.

Fot. P. Bożyk, British AirwaysReklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
BA850 2017-04-12 10:42   
BA850 - Profil BA850
@pablakiss jedzenie w economy na długich trasach jest sukcesywnie pogarszane, by niedługo zaoferować pasażerom płatne posiłki, pod przykrywką, że o to sami prosili.

z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że w biznesie na long haul w BA jedzenie jest bardzo średniej jakości - myślę, że LOT oferuje lepszej jakości posiłki w premium economy.
pablakiss 2017-04-10 15:41   
pablakiss - Profil pablakiss
Nie jestem wybredny.. ale w BA jedzenie w economy ..jest najgorszym produktem bezplatnym na trasach dalekich. Nie wiem jak wyglada biznes.
greg0303 2017-04-10 15:33   
greg0303 - Profil greg0303
Według najnowszych informacji płatne posiłki, w klasie ekonomicznej, mogą również pojawić się na pokładach samolotów British Airways obsługujących loty dalekiego zasięgu i zastąpią one bezpłatną ofertę przewoźnika.
Ponownie dostawcą posiłków będzie Marks & Spencer.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama