Koncesje na handel w Hongkongu rozdane

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 kwietnia 2017 10:30
Władze lotniska w Hongkongu przydzieliły koncesje na handel duty free alkoholem i wyrobami tytoniowymi dla konsorcjum CDF-Lagardere, a perfumami, kosmetyki i odzieżą - firmie Shilla Travel Retail.
Reklama

W skład konsorcjum, które otrzymało koncesję na sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych na lotnisku w Hongkongu, wchodzą firmy China Duty Free Group i Lagardere Travel Retail. Natomiast Shilla Travel Retail to spółka-córka koreańskiego koncernu Shilla, który jest znacznie silniejszy na rynku krajowym niż zagranicznym. Obydwie koncesje rozpoczną się w listopadzie 2017 r.

Obecnie operatorem wszystkich sklepów w Hongkongu jest spółka DFS, która nie ubiegała się o koncesję na sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych oraz przegrała w przetargu na drugą. O koncesję na alkohol i tytoń ubiegały się także m.in. Lotte i Heinemann, a o kosmetyczno-modową m.in. Lotte i Dufry.

W ramach koncesji na alkohol i wyroby tytoniowe CDF-Lagardere będzie mogło także sprzedawać produkty spożywcze. Natomiast Shilla zajmie się sprzedażą akcesoriów (np. okularów) i biżuterii.


CDF-Lagardere zamierza udostępnić w strefie handlowej największą na świecie ofertę z chińskimi alkoholami, specjalne pomieszczenie do degustacji whisky oraz salonik VIP z produktami luksusowymi i barem. Uruchomione zostaną także inne specjalistyczne strefy z wybranymi alkoholami i produktami.

Natomiast Shilla planuje wprowadzić do Hongkongu ponad 100 zupełnie nowych marek kosmetycznych, stworzyć strefę z kosmetykami męskimi oraz specjalną ofertę na rynki koreański i japoński.

fot. CDG-Lagardere, Shilla
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama