×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koncesje na handel w Hongkongu rozdane


Władze lotniska w Hongkongu przydzieliły koncesje na handel duty free alkoholem i wyrobami tytoniowymi dla konsorcjum CDF-Lagardere, a perfumami, kosmetyki i odzieżą - firmie Shilla Travel Retail.


W skład konsorcjum, które otrzymało koncesję na sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych na lotnisku w Hongkongu, wchodzą firmy China Duty Free Group i Lagardere Travel Retail. Natomiast Shilla Travel Retail to spółka-córka koreańskiego koncernu Shilla, który jest znacznie silniejszy na rynku krajowym niż zagranicznym. Obydwie koncesje rozpoczną się w listopadzie 2017 r. 

Obecnie operatorem wszystkich sklepów w Hongkongu jest spółka DFS, która nie ubiegała się o koncesję na sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych oraz przegrała w przetargu na drugą. O koncesję na alkohol i tytoń ubiegały się także m.in. Lotte i Heinemann, a o kosmetyczno-modową m.in. Lotte i Dufry. 

W ramach koncesji na alkohol i wyroby tytoniowe CDF-Lagardere będzie mogło także sprzedawać produkty spożywcze. Natomiast Shilla zajmie się sprzedażą akcesoriów (np. okularów) i biżuterii.


CDF-Lagardere zamierza udostępnić w strefie handlowej największą na świecie ofertę z chińskimi alkoholami, specjalne pomieszczenie do degustacji whisky oraz salonik VIP z produktami luksusowymi i barem. Uruchomione zostaną także inne specjalistyczne strefy z wybranymi alkoholami i produktami. 

Natomiast Shilla planuje wprowadzić do Hongkongu ponad 100 zupełnie nowych marek kosmetycznych, stworzyć strefę z kosmetykami męskimi oraz specjalną ofertę na rynki koreański i japoński. 

fot. CDG-Lagardere, Shillagość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie