×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Poznaniu powstanie hotel Curio by Hilton


Pierwszy w Polsce hotel marki Curio, należącej do sieci Hilton, powstanie w Poznaniu. To marka szczególnie mocno nawiązująca do specyfiki miejsca, a obiekt powstanie w starej synagodze tuż przy poznańskim Rynku.Inwestycja na razie nie została potwierdzona przez Hiltona, ale szeroko informowały o niej media specjalistyczne i branżowe. 

Pierwszy w Polsce obiekt sieci Curio powstanie w pochodzącej z początku XX w. synagodze w Poznaniu znajdującej się kilkaset metrów od Rynku, na skraju starego miasta. Synagoga w trakcie II wojny została sprofanowana przez nazistów i przerobiona na basen, który funkcjonował aż do 2011 r. Nieliczna poznańska społeczność żydowska walczyła o zmianę funkcji synagogi na inną, którą po pierwsze umożliwiłaby jego restaurację, a po drugie odwróciła zmiany dokonane przez nazistów.

Po zamknięciu basenu w synagodze przez kilka lat brakowało pomysłu na inwestycję. Teraz powstanie w niej ok. 100-pokojowy hotel, ale znajdzie się też ok. 200 m kw. na część historyczno-muzealną, opowiadającą o historii Żydów w Poznaniu. 

Na razie nie wiadomo, kiedy obiekt przyjmie pierwszych gości.

Marka Curio istnieje od 2014 r. Jest niestandaryzowana, każdy z 33 istniejących na świecie hoteli (w Europie Curio działają w Hamburgu i na Ibizie) mocno nawiązuje do specyfiki miejsca. Hotele są designerskie, czterogwiazdkowe i nastawione głównie na młodych i szukających niestandardowych wrażeń gości. gość_0e006 - Profil
gość_0e006
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie