W Poznaniu powstanie hotel Curio by Hilton

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 kwietnia 2017 08:10
Pierwszy w Polsce hotel marki Curio, należącej do sieci Hilton, powstanie w Poznaniu. To marka szczególnie mocno nawiązująca do specyfiki miejsca, a obiekt powstanie w starej synagodze tuż przy poznańskim Rynku.
Reklama

Inwestycja na razie nie została potwierdzona przez Hiltona, ale szeroko informowały o niej media specjalistyczne i branżowe.

Pierwszy w Polsce obiekt sieci Curio powstanie w pochodzącej z początku XX w. synagodze w Poznaniu znajdującej się kilkaset metrów od Rynku, na skraju starego miasta. Synagoga w trakcie II wojny została sprofanowana przez nazistów i przerobiona na basen, który funkcjonował aż do 2011 r. Nieliczna poznańska społeczność żydowska walczyła o zmianę funkcji synagogi na inną, którą po pierwsze umożliwiłaby jego restaurację, a po drugie odwróciła zmiany dokonane przez nazistów.

Po zamknięciu basenu w synagodze przez kilka lat brakowało pomysłu na inwestycję. Teraz powstanie w niej ok. 100-pokojowy hotel, ale znajdzie się też ok. 200 m kw. na część historyczno-muzealną, opowiadającą o historii Żydów w Poznaniu.

Na razie nie wiadomo, kiedy obiekt przyjmie pierwszych gości.

Marka Curio istnieje od 2014 r. Jest niestandaryzowana, każdy z 33 istniejących na świecie hoteli (w Europie Curio działają w Hamburgu i na Ibizie) mocno nawiązuje do specyfiki miejsca. Hotele są designerskie, czterogwiazdkowe i nastawione głównie na młodych i szukających niestandardowych wrażeń gości.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama