×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus ma nową spółkę do wyposażania samolotów


Airbus utworzył nową spółkę-córkę, której zadaniem będzie przede wszystkim podnoszenie standardu wyposażenia wnętrz samolotów. Airbus Interiors Services będzie wykonywać zlecenia dla linii i dla samego producenta.Spółka Airbus Interiors Services ma siedzibę w Tuluzie i powstała na bazie dawnego centrum wyposażania wnętrz samolotów biznesowych Airbus Corporate Jet Centre. W przeciwieństwie do poprzednika, AIS nie będzie zajmowała się zleceniami w segmencie samolotów biznesowych - te będą zlecane innym podmiotom. AIS ma natomiast obejmować swoją działalnością wszystkie modele pasażerskich airbusów. 


Firma będzie miała trzy specjalności. Pierwszą będzie dostarczanie wyposażenia wnętrz dopasowanego do indywidualnych potrzeb klienta. Tę usługę firma będzie świadczyła zarówno bezpośrednio dla Airbusa w odniesieniu do samolotów opuszczających fabrykę, jak i dla przewoźników. Druga usługa to podnoszenie standardu kabin, zarówno pod względem foteli i wyglądu wnętrza, jak i usług (szczególnie związanych z łącznością). Trzeci filar działalności AIS to tworzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań do kabin samolotów.

AIS przejął 15 klientów, którzy dotąd pracowali bezpośrednio z Airbusem. Do tego nowa spółka przejęła 120 inżynierów od swojej matki. 

Obecnie AIS realizuje kontrakty m.in. dla Finnaira (rodzina A320), Iberii, TAP Portugal i Virgin Atlantic (A330) oraz Delta Air Lines (A350).

fot. Airbusgość_f92fe - Profil
gość_f92fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie