×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing tworzy innowacyjny oddział


Boeing powołał wewnętrzny oddział zajmujący się innowacjami o nazwie HorizonX. Spółka już zainwestowała w dwa start-upy.


HorizonX ma zajmować się tworzeniem innowacji, inwestycjami w nowe przedsięwzięcia i poszukiwaniem nowych modeli biznesowych dla branży lotniczej.

Szefem HorizonX został Steve Nordlund, wcześniej wiceprezes ds. strategii w Boeing Defence, Space & Security. Nowy oddział nie będzie wydzieloną firmą, ale wewnętrzną jednostką podległą pionowi Boeing Development & Strategy.

Pierwsze dwa przedsięwzięcia HorizonX to inwestycje w amerykańskie start-upy. Firma Upskill z miasta Waszyngton, DC zajmuje się tworzeniem oprogramowania bazującego na wirtualnej rzeczywistości i funkcjonującego na urządzeniach do noszenia, zwłaszcza smart glasses. Rozwiązania te mogą zostać zastosowane m.in. podczas przeglądów technicznych samolotów oraz w trakcie dostaw. 

Natomiast firma Zunum Aero z Kirkland w stanie Waszyngton pracuje nad alternatywnymi metodami napędu hybrydowego dla niewielkich samolotów. Ta druga inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem Boeinga i oddziału linii JetBlue. Zunum od 2014 r. współpracuje z Federalną Administracją Lotnictwa nad opracowaniem standardów technicznych dla w pełni elektrycznych samolotów, co powinno nastąpić w 2018 r. i w efekcie doprowadzić do certyfikacji pierwszych takich maszyn w 2020 r.
gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie