Boeing tworzy innowacyjny oddział

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 kwietnia 2017 07:20
Boeing powołał wewnętrzny oddział zajmujący się innowacjami o nazwie HorizonX. Spółka już zainwestowała w dwa start-upy.
Reklama

HorizonX ma zajmować się tworzeniem innowacji, inwestycjami w nowe przedsięwzięcia i poszukiwaniem nowych modeli biznesowych dla branży lotniczej.

Szefem HorizonX został Steve Nordlund, wcześniej wiceprezes ds. strategii w Boeing Defence, Space & Security. Nowy oddział nie będzie wydzieloną firmą, ale wewnętrzną jednostką podległą pionowi Boeing Development & Strategy.

Pierwsze dwa przedsięwzięcia HorizonX to inwestycje w amerykańskie start-upy. Firma Upskill z miasta Waszyngton, DC zajmuje się tworzeniem oprogramowania bazującego na wirtualnej rzeczywistości i funkcjonującego na urządzeniach do noszenia, zwłaszcza smart glasses. Rozwiązania te mogą zostać zastosowane m.in. podczas przeglądów technicznych samolotów oraz w trakcie dostaw.

Natomiast firma Zunum Aero z Kirkland w stanie Waszyngton pracuje nad alternatywnymi metodami napędu hybrydowego dla niewielkich samolotów. Ta druga inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem Boeinga i oddziału linii JetBlue. Zunum od 2014 r. współpracuje z Federalną Administracją Lotnictwa nad opracowaniem standardów technicznych dla w pełni elektrycznych samolotów, co powinno nastąpić w 2018 r. i w efekcie doprowadzić do certyfikacji pierwszych takich maszyn w 2020 r.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama