Wrocław: Wzrost o 17,6 proc. w marcu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 kwietnia 2017 15:15
9 komentarzy
Z wrocławskiego lotniska skorzystało w marcu ponad 197,5 tys. pasażerów, czyli o 17,6 proc. więcej niż rok temu. Wzrosty odnotowano we wszystkich segmentach ruchu lotniczego.
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)
Z połączeń realizowanych przez linie Ryanair i Wizz Air skorzystało w tym czasie o 13 proc. pasażerów więcej niż tym samym okresie ubiegłego roku.

- U progu wiosny większe zainteresowanie widać było w przypadku połączeń do krajów południowych, m.in. Hiszpanii i Włoch - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. - Liczba pasażerów na tych kierunkach wzrosła o 33,4 proc., głównie dzięki temu, że w zimowym rozkładzie lotów pojawiły się połączenia do Madrytu i na Maltę.

Wzrost popularności kierunków południowych jest widoczny również w rekordowych wypełnieniach samolotów, szczególnie w przypadku lotów na Teneryfę (95 proc.), do Madrytu (94 proc.), Malagi (94,6 proc.) oraz do Barcelony (93,2 proc.) i na Maltę (90,7 proc.). W marcu więcej pasażerów podróżowało również do Wielkiej Brytanii. Wypełnienie samolotów wynosiło średnio ponad 90 proc.

- Cały czas rośnie także popularność lotów krajowych - mówi Jarosław Sztucki. - W ubiegłym miesiącu skorzystało z nich ponad 48 tys. pasażerów, czyli więcej o prawie 12 tys. osób. Oznacza to wzrost o 32,6 proc.

Aż o 77 proc. więcej pasażerów zdecydowało się na podróż tanimi liniami do Warszawy. Wpłynęła na to duża liczba lotów do stolicy oferowanych przez linie Ryanair, dogodne godziny połączeń oraz fakt, że portem docelowym jest Lotnisko Chopina. W marcu więcej pasażerów skorzystało również z sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym okresie podróżnych było prawie 31 tys., czyli o ponad 13,3 proc. więcej niż rok temu. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się loty do Düsseldorfu, gdzie wzrost osiągnął aż 54,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Dużo większą popularnością cieszyło się również połączenie z Frankfurtem. Liczba pasażerów wzrosła o 17,8 proc.

Marcowe duże wzrosty we wszystkich segmentach połączeń są zwieńczeniem udanego I kwartału na wrocławskim lotnisku. W tym czasie z jego usług skorzystało ponad pół miliona pasażerów, co oznacza, że było ich aż o 18,5 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2017 roku aż o 35,1 proc. wzrosła liczba pasażerów podróżujących na liniach krajowych. Natomiast o 9,2 proc. więcej osób korzystało z sieciowych lotów do największych europejskich hubów przesiadkowych. Z kolei liczba podróżnych korzystających z zagranicznych połączeń niskokosztowych wzrosła o 14,3 proc. Podczas całego kwartału aż o 67,8 proc. zwiększyła się popularność lotów czarterowych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
paolo-79 2017-04-06 16:24   
paolo-79 - Profil paolo-79
to z Wroclawia mozna poleciec do Barcelony?? Nie. Jako jedyne duze lotnisko w PL Wroclaw nie ma takiego polaczenia, wiec niech pan nie wciska klientom ciemnoty. Latacie do Girony. a ta ma z Barcelona tyle wspolnego co Wroclaw z Katowicami.
gość_2b7ba 2017-04-06 12:40   
gość_2b7ba - Profil gość_2b7ba
Bedzie w granicach 2,9-3,0 mln, tak szacuje
gość_ec2e3 2017-04-06 12:11   
gość_ec2e3 - Profil gość_ec2e3
dojdzie dodatkowa maszyna Ryanaira więc 3 mln będą blisko... dodatkowo trzeba pamiętać że będzie World Games i dodatkowe loty czarterowe i zwiększenie ilości miejsc regularnych pod tym kątem
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama