×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Wzrost o 17,6 proc. w marcu


Z wrocławskiego lotniska skorzystało w marcu ponad 197,5 tys. pasażerów, czyli o 17,6 proc. więcej niż rok temu. Wzrosty odnotowano we wszystkich segmentach ruchu lotniczego.Liczba pasażerów według miesięcy
Z połączeń realizowanych przez linie Ryanair i Wizz Air skorzystało w tym czasie o 13 proc. pasażerów więcej niż tym samym okresie ubiegłego roku. 

U progu wiosny większe zainteresowanie widać było w przypadku połączeń do krajów południowych, m.in. Hiszpanii i Włoch - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. - Liczba pasażerów na tych kierunkach wzrosła o 33,4 proc., głównie dzięki temu, że w zimowym rozkładzie lotów pojawiły się połączenia do Madrytu i na Maltę. 

Wzrost popularności kierunków południowych jest widoczny również w rekordowych wypełnieniach samolotów, szczególnie w przypadku lotów na Teneryfę (95 proc.), do Madrytu (94 proc.), Malagi (94,6 proc.) oraz do Barcelony (93,2 proc.) i na Maltę (90,7 proc.). W marcu więcej pasażerów podróżowało również do Wielkiej Brytanii. Wypełnienie samolotów wynosiło średnio ponad 90 proc.

- Cały czas rośnie także popularność lotów krajowych - mówi Jarosław Sztucki. - W ubiegłym miesiącu skorzystało z nich ponad 48 tys. pasażerów, czyli więcej o prawie 12 tys. osób. Oznacza to wzrost o 32,6 proc. 

Aż o 77 proc. więcej pasażerów zdecydowało się na podróż tanimi liniami do Warszawy. Wpłynęła na to duża liczba lotów do stolicy oferowanych przez linie Ryanair, dogodne godziny połączeń oraz fakt, że portem docelowym jest Lotnisko Chopina. W marcu więcej pasażerów skorzystało również z sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym okresie podróżnych było prawie 31 tys., czyli o ponad 13,3 proc. więcej niż rok temu. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się loty do Düsseldorfu, gdzie wzrost osiągnął aż 54,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Dużo większą popularnością cieszyło się również połączenie z Frankfurtem. Liczba pasażerów wzrosła o 17,8 proc. 

Marcowe duże wzrosty we wszystkich segmentach połączeń są zwieńczeniem udanego I kwartału na wrocławskim lotnisku. W tym czasie z jego usług skorzystało ponad pół miliona pasażerów, co oznacza, że było ich aż o 18,5 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2017 roku aż o 35,1 proc. wzrosła liczba pasażerów podróżujących na liniach krajowych. Natomiast o 9,2 proc. więcej osób korzystało z sieciowych lotów do największych europejskich hubów przesiadkowych. Z kolei liczba podróżnych korzystających z zagranicznych połączeń niskokosztowych wzrosła o 14,3 proc. Podczas całego kwartału aż o 67,8 proc. zwiększyła się popularność lotów czarterowych. gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie