Rzeszowska WSIZ uruchomi pierwsze w regionie studia General Aviation

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
5 kwietnia 2017 11:00
Od najbliższego roku akademickiego rzeszowska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zaoferuje angielskojęzyczne studia na kierunku General Aviation. Będzie to jedyny tego typu kierunek w Europie Środkowo-Wschodniej.
Reklama
Dynamiczny rozwój rynku lotniczego i ciągły niedobór wyszkolonych kadr skłonił uczelnię do uruchomienia kolejnych branżowych studiów w języku angielskim. Studia na kierunku General Aviation to nauka o segmencie lotnictwa obejmującym prywatny i komercyjny ruch lotniczy z wyłączeniem lotów rozkładowych.

- Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest liderem na polskim rynku w zakresie badań nad rozwojem rynku lotniczego w Polsce i na świecie, szczególnie w kontekście rynku pracy. Uczelnia w tym zakresie współpracuje z firmami i instytucjami z branży lotniczej, a co istotne kontaktuje się z absolwentami kierunku Aviation Management, którzy już pracują w różnych liniach, portach lotniczych czy firmach z sektora lotniczego. Efektem tych kontaktów jest opracowanie kolejnych branżowych studiów o specjalności General Aviation. Warto też podkreślić, że studia te powinny się przyczynić do rozwoju zwłaszcza Polski Południowo-Wschodniej, w której działa klaster firm branży lotniczej o znaczeniu krajowym, a nawet europejskim. Tak, więc absolwenci nowego kierunku mogą spełniać się zawodowo zarówno tu na miejscu, w Rzeszowie, na Podkarpaciu ale także praktycznie na całym świecie - podkreśla Dominik Łazarz z biura prasowego WSIZ.


Według niego ważne jest także to, że studia przyczynią się do rozwoju Polski Południowo-Wschodniej. W regionie tym działa klaster firm lotniczych o ponadkrajowym znaczeniu, więc absolwenci nowego kierunku będą mogli znaleźć pracę zarówno na Podkarpaciu, jak i na całym świecie.

Na kierunku naukę rozpocznie 30 osób z Polski oraz zagranicy. Studia potrwają trzy lata i będą mieć charakter praktyczny - studenci będą pracowali w międzynarodowych zespołach nad wspólnymi projektami i otrzymają szansę odbycia praktyk i staży w firmach z branży lotniczej. Wyrazem praktycznego charakteru specjalności będzie także udział w gronie wykładowców specjalistów-praktyków z wieloletnim doświadczeniem w branży lotniczej.

Atutem elitarnych studiów będzie także możliwość zdobycia prestiżowego certyfikaty wydawanego przez firmę Aviation Research Corporation z Vancuver w Kanadzie czy też możliwość uzyskania podwójnego dyplomu związana z realizacją roku studiów na uczelniach partnerskich w Wielkiej Brytanii w ramach programu Double Degree.

- Studia realizowane będą w ramach projektu "Start do kariery. Międzynarodowe studia General Aviation", który spośród 177 wniosków z całej Polski został sklasyfikowany na szóstej pozycji przez ekspertów z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - dodaje Justyna Żyła z biura projektów WSIZ.

Szczegółowe informacje o kierunku dostępne są na stronie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Rzeszowska uczelnia to lider wśród polskich szkół wyższych w prowadzeniu programu nauczania z obszaru lotnictwa w języku angielskim. Jako jedyna w kraju oraz jedna z kilku w Europie już od siedmiu lat oferuje możliwość studiowania na kierunku Aviation Mangement (Zarządzanie Lotnictwem). Ogromną popularnością wśród polskich i zagranicznych studentów cieszy się także anglojęzyczny kierunek Logistics in Transport.

fot. WSIZ

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy