×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing sprzedał 30 samolotów do Iranu


Boeing podpisał porozumienie z irańskimi liniami Iran Aseman Airlines na sprzedaż 30 samolotów 737 MAX. Umowa obejmuje także opcje na kolejnych 30 maszyn.


To kolejne zamówienie zebrane przez Boeinga w Iranie odkąd ponad rok temu zniesione zostały sankcje zabraniające sprzedaży samolotów do tego kraju. 

Pod koniec zeszłego roku Iran Air ogłosiły, że zamówią 80 samolotów amerykańskiego producenta, choć kontrakt nie został jeszcze sfinalizowany. Boeing nie uwzględnił go także w zestawieniu zamówień zebranych w 2016 r. 

Zamówienie Iran Aseman Airlines jest warte zgodnie z cenami katalogowymi 3 mld dolarów. Dostawy rozpoczną się w 2022 r. Na razie nie sprecyzowano, który wariant z rodziny 737 MAX wybierze przewoźnik. Przed sfinalizowaniem umowy zgodę na sprzedaż muszą jeszcze wyrazić władze Stanów Zjednoczonych. 

Iran Aseman Airlines to prywatna linia dysponująca flotą 38 samolotów, w tym dwoma boeingami 737-400 oraz trzema boeingami 727-200. Spółka obsługuje głównie trasy krajowe, a także lata do Moskwy, Stambułu, Kabulu i Kandaharu w Afganistanie.gość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie