Będzie łatwiej kupić przejazd autobusem z lotniska

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 kwietnia 2017 08:40
Agenci podróży i linie lotnicze będą mogły sprzedawać połączenia autobusowe na i z lotnisk. Będzie to możliwe dzięki partnerstwu firmy Distribusion z globalnym systemem dystrybucji Amadeus. Oferta obejmie sześć polskich lotnisk.
Reklama

Dzięki współpracy z Distribusion sprzedawcy usług podróżniczych korzystający z rozwiązań Amadeusa uzyskają dostęp do rezerwacji biletów ponad 300 przewoźników realizujących autokarowe połączenia między miastami i z portów lotniczych. Oferta obejmuje ponad 2500 kierunków w Europie i Azji.

Integracja w Amadeusie umożliwia rozpoczęcie sprzedaży biletów przez agentów bez konieczności zawierania osobnych kontraktów z przewoźnikami. Przepływ środków pieniężnych, emisja biletu oraz rezerwacja są w pełni zautomatyzowane, a agent posiada możliwość wygodnego wyszukiwania trasy przy użyciu kodów IATA.

W praktyce oznacza to, że np. agent podróży będzie mógł bezproblemowo wyszukać oferty przejazdów autokarem z lotniska do miasta i zaproponować ich rezerwację razem z przelotem, co znacząco ułatwi pasażerom ostatni odcinek podróży.


W pierwszej kolejności dostęp do sprzedaży biletów autokarowych uzyskają agenci korzystający z Amadeusa w Centralnej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej Europie. Stopniowo integracja będzie poszerzana o kolejne regiony świata.

Oferta na początek obejmie sześć polskich lotnisk (w Modlinie, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Szczecinie i Lublinie) oraz aż 11 przewoźników, w tym znane firmy Sindbad i ModlinBus, a ponadto także Eurolines Madeltrans, PKS Szczecin, Interglobus Follow Me, GDN Express, Pyrzowice Express, VIP Europa, Adamis Tours, Elabus i Retman.

- Autobus jest bardzo atrakcyjną formą transportu dla wielu ludzi na świecie, jednakże segment ten posiada jeszcze spory potencjał rozwoju. Przewoźnicy autokarowi posiadają obecnie wszelkie możliwości ku temu, aby wyraźnie zaakcentować swoją obecność w globalnej branży turystycznej. W obliczu dynamicznych zmian na rynku przewozów autokarowych, nasza współpraca z Betterez i Distribusion nie mogła rozpocząć się w bardziej odpowiednim momencie - komentuje Antoine de Kerviler, dyrektor działu rail & ground travel w Amadeusie. - Wyobraź sobie możliwość rezerwacji biletu na autobus z lotniska wraz z biletem lotniczym i kolejowym na weekendowy wypad. Jest to bez wątpienia podróż od drzwi do drzwi w najlepszym wydaniu.

- Sprzedawcy usług podróżniczych stale dążą do wzbogacania swojej oferty zgodnie z oczekiwaniami klientów. Integracja oferty regularnych przewozów autokarowych w sieci sprzedażowej Amadeusa ułatwi dostęp do tego segmentu pasażerom dotychczas z niego niekorzystającym - dodał Julian Hauck, założyciel i dyrektor zarządzający w Distribusion.

Distribusion to powstała w Niemczech firma, będąca globalnym system dystrybucji dla przewozów autokarowych między miastami i na lotniska. Za pośrednictwem systemu tej firmy można skorzystać z usług ponad 300 przewoźników, jeżdżących do ponad 2,5 tys. miejsc, w tym ponad 200 lotnisk. Z usług firmy korzysta ponad 15 tys. agentów, linii lotniczych, biur podróży.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama