×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SuperJumbo zmieści więcej pasażerów


Airbus pokazał na targach Aircraft Interiors Expo w Hamburgu innowacje w konfiguracji przestrzeni na pokładzie, dzięki którym airbusy A380 będą mogły pomieścić nawet do 80 dodatkowych pasażerów w czteroklasowej konfiguracji kabinowej.


Dzięki montażowi nowych schodów o zmniejszonych gabarytach w przedniej części samolotu przybędzie miejsca dla 20 dodatkowych miejsc (w klasie biznes, ekonomicznej premium lub ekonomicznej). 

Dzięki przeniesieniu kabiny dla personelu pokładowego z dziobu samolotu na górnym pokładzie na dolny pokład uzyskane zostaną trzy dodatkowe miejsca w klasie ekonomicznej premium. Nowy koncept konfiguracji przestrzennej pozwoli na zamontowanie 23 nowych miejsc w klasie ekonomicznej, w której zostanie wdrożona konfiguracja pokładowa z 11 miejscami w rzędzie w układzie 3-5-3. Airbus już dwa lata temu zapowiedział wprowadzenie konfiguracji z 11 fotelami w rzędzie, ale dotąd żadna linia nie zdecydowała się na takie zacieśnienie kabiny. Każdy fotel będzie miał szerokość 18 cali.


Rozwiązanie AGSM (Aft-Galley Stair Module), czyli mniejsze schody w tylnej części kabiny, pozwoli zwiększyć liczbę miejsc o 14, a równocześnie możliwe będzie użycie dwóch wózków cateringowych więcej. Eliminacja schowków w bocznych ściankach na górnym pokładzie umożliwi instalację 10 dodatkowych foteli w klasie biznes. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom o 11 wzrośnie także liczba miejsc w klasie ekonomicznej-premium, która będzie posiadała konfigurację 3-3-3. 

Obecnie samoloty SuperJumbo są wyposażone w średnio 497 miejsc. Po zastosowaniu wszystkich wyżej wymienionych innowacji zmianach konfiguracji ta wartość ma wzrosnąć do prawie 580 foteli. Obecnie najwięcej pasażerów mogą przewozić airbusy A380 w jednej z konfiguracji linii Emirates, które mieszczą 615 osób w konfiguracji dwuklasowej.

fot. Airbus


gość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie