×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dwucyfrowy wzrost w Katowicach w marcu


Marzec był najlepszym trzecim miesiącem roku w historii Katowice Airport. W ruchu całkowitym obsłużonych zostało 207,1 tys. pasażerów, o 21,7 tys. więcej (+11,7 proc.) w porównaniu z marcem minionego roku. 

Liczba pasażerów według miesięcy
Wzrosty zanotowano zarówno w segmencie ruchu regularnego jak i czarterowego. W porównaniu z trzecim miesiącem 2016 roku w ramach ruchu regularnego z usług portu skorzystało 174,1 tys. osób, o 8,9 proc. więcej, a czarterowego - 32,7 tys., o 32 proc. więcej. 

Bardzo dobrze wypada także podsumowanie I kwartału bieżącego roku. W tym czasie w ruchu ogółem z i do Pyrzowic podróżowało 570,1 tys., co stanowiło wzrost o 9,6 proc. W ruchu regularnym w okresie od początku stycznia do końca marca br. odprawiono 479,8 tys, podróżnych (+7,6 proc.), a w segmencie przewozów czarterowych - 87 tys. (+23,9 proc.).

Zgodnie z naszymi prognozami od początku roku notujemy stabilny wzrost ruchu pasażerskiego we wszystkich segmentach. W II kwartale spodziewamy się jeszcze wyższych wzrostów wolumenu odprawianych podróżnych. Przyczynią się do tego z pewnością nowe trasy regularne. Od marca można polecieć z Pyrzowic dwa razy w tygodniu do Lizbony, Katanii na Maltę i Islandię oraz trzy razy w tygodniu do Hamburga. Na początku maja wystartuje nowe połączenie do Amsterdamu, które obsługiwane będzie trzy razy w tygodniu, a w czerwcu zadebiutuje sezonowa trasa do Splitu. Tegoroczna, najlepsza w dziejach portu oferta, obejmująca ponad 100 połączeń regularnych i czarterowych umożliwi obsłużenie w tym roku ok. 3,6 mln podróżnych, co będzie rekordowym wynikiem w historii Katowice Airport - powiedział Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.gość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie