Geven wyprodukuje nowe fotele dla ATR-a

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 kwietnia 2017 13:50
ATR podpisał umowę z firmą Geven na nowe fotele dla samolotów z rodziny -600. Będą to najszersze fotele dla samolotów turbośmigłowych.
Reklama

Nowe fotele specjalnie dla ATR-a zaprojektuje znany włoski projektant Giugiaro. Fotele będą produkowane w dwóch wariantach - Neo Classic i Neo Prestige. Obydwa będą miały 18 cali szerokości, ale w wersji Prestige fotele będą dodatkowo odchylane, będą miały wyższe oparcie i nieco większy stolik.


Fotele dodatkowo będą ważyły o łącznie ok. 170 kg mniej niż starsze modele stosowane obecnie przez ATR-a. To przełoży się na wyraźne oszczędności dla linii lotniczych. Ponadto w niektórych konfiguracjach kabiny nowe fotele, dzięki nieco innym wymiarom, pozwolą na montaż dwóch dodatkowych miejsc.

ATR zapewnia, że nowe fotele będzie można łatwo i tanio zamontować również w starszych, już latających modelach. Firmy nie ujawniły, od kiedy nowe fotele będą montowane w zakładach firmy w Tuluzie.

Geven i ATR współpracują od wprowadzenia serii -600 w 2011 r. Włoski producent foteli do tej pory wyposażył ok. 400 turbośmigłowców tej firmy.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama