×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Geven wyprodukuje nowe fotele dla ATR-a


ATR podpisał umowę z firmą Geven na nowe fotele dla samolotów z rodziny -600. Będą to najszersze fotele dla samolotów turbośmigłowych.


Nowe fotele specjalnie dla ATR-a zaprojektuje znany włoski projektant Giugiaro. Fotele będą produkowane w dwóch wariantach - Neo Classic i Neo Prestige. Obydwa będą miały 18 cali szerokości, ale w wersji Prestige fotele będą dodatkowo odchylane, będą miały wyższe oparcie i nieco większy stolik.


Fotele dodatkowo będą ważyły o łącznie ok. 170 kg mniej niż starsze modele stosowane obecnie przez ATR-a. To przełoży się na wyraźne oszczędności dla linii lotniczych. Ponadto w niektórych konfiguracjach kabiny nowe fotele, dzięki nieco innym wymiarom, pozwolą na montaż dwóch dodatkowych miejsc.

ATR zapewnia, że nowe fotele będzie można łatwo i tanio zamontować również w starszych, już latających modelach. Firmy nie ujawniły, od kiedy nowe fotele będą montowane w zakładach firmy w Tuluzie. 

Geven i ATR współpracują od wprowadzenia serii -600 w 2011 r. Włoski producent foteli do tej pory wyposażył ok. 400 turbośmigłowców tej firmy. gość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie