Airbus i SITA zadbają razem o cyberbezpieczeństwo

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
04 kwietnia 2017 11:49

Airbus i SITA łączą siły, aby zapewnić zaawansowane usługi cyberbezpieczeństwa na potrzeby transportu lotniczego. Nowe rozwiązanie umożliwia natychmiastowe wykrywanie cyberataków i podejmowanie działań zaradczych

Reklama

Airbus i SITA uruchomiły nowe usługi Security Operations Center Services dostosowane do specyficznych potrzeb branży transportu lotniczego. Nowe usługi wykrywania incydentów dostarczą liniom i portom lotniczym oraz innym zainteresowanym stronom informacji o nietypowej cyberaktywności, która może wpłynąć na ich działalność.

Wszystkie te usługi zaprojektowano po to, aby zaspokoić rosnący popyt na bezpieczeństwo cyfrowe, które staje się jednym z priorytetów w tej branży. Z raportu SITA zatytułowanego Airline IT Trends Survey 2016 wynika, że 91 proc. linii lotniczych planuje zainwestować w cyberbezpieczeństwo w ciągu następnych trzech lat, co podkreśla znaczenie działań prewencyjnych.

Łącząc siły, SITA i Airbus mogą zapewnić najbardziej zaawansowane rozwiązanie cyberbezpieczeństwa dla branży transportu lotniczego. Niemal każda linia lotnicza i każdy port lotniczy na świecie jest klientem firmy SITA, która dostarcza rozwiązania na potrzeby najbardziej rozległej sieci komunikacyjnej na świecie. Airbus współpracuje z firmami, operatorami infrastruktury państwowej, rządami i agencjami obronnymi, aby wykrywać, analizować i zwalczać coraz bardziej zaawansowane cyberataki. Firmy wykorzystają wspólne doświadczenie, aby wykrywać cyberaktywność istotną z perspektywy linii i portów lotniczych. W przypadku incydentu usługi Security Operations Center Services zapewnią działania zaradcze, aby ochronić zasoby cyfrowe firmy przed atakiem.

Usługi Security Operations Center Services firm Airbus i SITA należą do nowej oferty produktów i usług zabezpieczających opracowywanych przez SITA. Oferta ta pomoże liniom i portom lotniczym identyfikować, wykrywać i zwalczać zagrożenia cyfrowe, jednocześnie chroniąc zasoby firmy przed atakiem.

Oprócz tworzenia rozwiązań dostosowanych do potrzeb branży, w 2016 r. SITA zidentyfikowała cyberbezpieczeństwo jako jeden z pięciu kluczowych obszarów, w których poszukuje nowych rozwiązań w imieniu swoich członków oraz szerszej społeczności transportu lotniczego.

Fot. Airbus

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama