SAS sprzedał dwa sloty na Heathrow za 75 mln dolarów

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 kwietnia 2017 08:00
1 komentarz
Skandynawskie linie lotnicze SAS sprzedały dwie pary slotów, czyli zezwoleń na start i lądowanie na lotnisku Londyn-Heathrow. Nie ujawniono, kto kupił sloty.
Reklama

Przewoźnik obecnie posiada 19 par slotów, które wykorzystuje do obsługi połączeń z Sztokholmu-Arlandy, Oslo-Gardermoen, Kopenhagi i Stavanger. SAS zagwarantował sobie prawo do korzystania ze slotów jeszcze przez trzy lata. Nie wiadomo, które z połączeń wypadną potem z rozkładu po zmniejszeniu liczby slotów do 17. Przewoźnik zapowiedział jednak, że postara się utrzymać obecny poziom podaży miejsc dzięki wprowadzeniu na trasy do Heathrow większych samolotów.

Dwa sloty zostały kupione za 75 mln dolarów. Sloty na Heathrow są najdroższe na świecie, co wynika z niemal całkowitego braku wolnej przepustowości na tym lotnisku, zwłaszcza w najbardziej atrakcyjnych godzinach.
Reklama

Ostatnie komentarze

mekki 2017-04-03 09:16   
mekki - Profil mekki
Dobrze kombinuja. Brexit robi swoje. Beda bardziej elastyczni, w zaleznosci od konsekwencji Brexitu, albo dadza mniejsze albo wieksze maszyny na istniejace polaczenia, a sprzedajac sloty nie ryzykuja, ze beda miec zbyt duzego oferowania na tym kierunku
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama