Brussels Airlines poleci dla linii Thomas Cook

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 kwietnia 2017 07:30
9 komentarzy
Belgijski oddział linii czarterowej Thomas Cook podpisał umowę o rozszerzeniu współpracy z Brussels Airlines.
Reklama

Brussels Airlines przejmie dwa z pięciu boeingów 737-800 należących do Thomas Cook Airlines Belgium, wszystkie należące do niej sloty oraz 160 pracowników tej firmy (głównie pilotów i pracowników personelu pokładowego). 40 osób zatrudnionych w administracji i obsłudze naziemnej na lotnisku zostanie zwolnionych. Pozostałe trzy boeingi Thomas Cook Airlines Belgium zostaną przeniesione do innych oddziałów grupy Thomas Cook.

Docelowo Thomas Cook Airlines Belgium zostaną wcielone do Brussels Airlines. Przewoźnik ten przejmie wszystkie kontrakty na zlecenie biura Thomas Cook w Belgii (w jego skład wchodzą m.in. marki Thomas Cook i Neckerman).

Przewoźnicy współpracują już od 15 lat i zapowiedzieli, że po sfinalizowaniu porozumienia przyjrzą się możliwości rozwoju siatki połączeń o nowe kierunki średnio- i dalekodystansowe.

Transakcja to kolejny etap transformacji linii Brussels Airlines po przejęciu jej w pełni przez Lufthansa Group. Przewoźnik coraz bardziej zmierza w stronę linii obsługującej ruch point-to-point do Brukseli oraz trasy wakacyjne.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
teemu 2017-05-22 23:59   
teemu - Profil teemu
Brussels odnawia swoją flotę dalekodystansową, pozostając przy A330ceo, i zapowiada odświeżenie kabiny: zobacz link
usuniety 2017-04-04 14:14   
usuniety - Profil usuniety
Jakos nie rozumiem tego poczatkowego komentarza. Przejecie wzmocni Brussels Airlines (=Lufthanse), a na BRU bedzie mialo wplyw raczej neutralny, bo przewoznik przejmuje jednoczesnie sloty na nim.
gość_16fea 2017-04-04 13:09   
gość_16fea - Profil gość_16fea
mekki - hub będzie czy chcesz czy nie. Pamiętajcie razem z lysym. Bruksela będzie miała zawsze dużo ruchu wysokopłatnego. Instytucje europejskie dają sporo pax. I to nie tylko p2p.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama