×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AirAsia uruchomi linię w Wietnamie


Największa niskokosztowa grupa lotnicza AirAsia zapowiedziała uruchomienie kolejnego oddziału w Wietnamie. Ma ona wystartować na początku przyszłego roku.

Nowa linia powstanie w formule joint-venture z wietnamskimi podmiotami, które będą miały większość udziałów - tego wymaga lokalne prawo. Zgodnie z podpisaną umową inwestycyjną, należąca do AirAsia firma inwestycyjna AAI obejmie 30 proc. akcji, 69,99 proc. trafi do wietnamskiego funduszu Gumin, a 0,01 proc. - do prywatnego inwestora Tran Trong Kiena. 

Przewoźnik powstanie na bazie istniejącej firmy Hai Au Aviation, która specjalizuje się w czarterze wodnosamolotów i należy do Tran Trong Kiena. Kapitał spółki zostanie jednak podniesiony przez nowych udziałowców z miliarda do biliona dongów (ok. 150 mln zł).

AirAsia Vietnam ma powielać model biznesowy przewoźników z tej samej grupy działających obecnie w Indonezji, Malezji, Tajlandii, Indiach, Japonii i na Filipinach. Będzie konkurować głównie z liniami VietJetAir i Jetstar Pacific. gość_f116a - Profil
gość_f116a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie