×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwsze loty nowego Dreamlinera i A319neo


W ciągu jednego dnia odbyły się pierwsze loty dwóch nowych wariantów samolotów pasażerskich. W North Charleston zadebiutował boeing 787-10 Dreamliner, a w Tuluzie - airbus A319neo.


To pierwszy przypadek w historii, gdy obaj najwięksi producenci tego samego dnia po raz pierwszy oblatali nowe modele samolotów.
Obydwa pierwsze loty trwały po ok. pięć godzin. 


Boeing 787-10 Dreamliner to największy samolot z rodziny 787. Jest on produkowany wyłącznie w zakładach w North Charleston w Karolinie Południowej. Maszyna jest o 5,5 m dłuższa od wariantu 787-9 i o 11,5 m od używanego m.in. przez LOT wariantu 787-8. Największy Dreamliner może pomieścić 330 pasażerów w standardowej konfiguracji kabiny i do 440 w maksymalnej, ma zasięg 11,9 tys. km.

Do tej pory 149 samolotów zamówiło dziewięciu klientów. Największym są linie Singapore Airlines, które kupiły 30 maszyn w tym wariancie i będą pierwszym odbiorcą w pierwszej połowie 2018 r. 


Airbus A319neo to z kolei najmniejszy z rodziny wąskokadłubowych airbusów A320 w zmodernizowanej wersji neo. Samolot w standardowej wersji mieści 140 pasażerów, maksymalnie może ich być do 160. Dotąd producent sprzedał 55 maszyn w tym wariancie. Nie wiadomo, kto będzie pierwszym odbiorcą. gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie