Delta i Korean pogłębiają partnerstwo

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
31 marca 2017 08:00
Delta Air Lines oraz Korean Air podpisały list intencyjny w sprawie wprowadzenia umowy joint-venture.
Reklama

Wraz z nowym, pogłębionym partnerstwem, na temat którego spekulowano od pewnego czasu, obie linie lotnicze należące do przewoźników założycielskich sojuszu SkyTeam chcą mocniej współpracować na trasach pomiędzy Azją i Ameryką. Ruch ten ma poprawić siatkę połączeń i podnieść konkurencyjność obu przedsiębiorstw.

Zgodnie z porozumieniem, Delta oraz Korean stworzą w pełni zintegrowane transpacyficzne joint-venture, w którym będą dzielić się kosztami oraz przychodami, a także wspólnie koordynować rozkład lotów, by zapewnić możliwość wygodnych przesiadek na obu kontynentach. Wspólna siatka połączeń obejmowałaby ponad 290 kierunków w Ameryce i ponad 80 kierunków w Azji.

- Na tym joint-venture skorzystają nasi klienci, gdyż zaproponujemy im możliwości dogodnych przesiadek i rozszerzymy możliwości zarabiania mil w programach lojalnościowych. Wraz z tym porozumieniem wzmocnimy rolę portu lotniczego Incheon jako głównego międzynarodowego hubu w Północno Wschodniej Azji i wesprzemy wzrost branży lotniczej w Korei - powiedział Yang Ho Cho, prezes Korean Air.

Joint-venture musi być jeszcze zaakceptowane przez władze obu krajów. Do tego czasu obie line lotnicze będą współpracować we wprowadzeniu zapisów umowy zwiększając code-sharing oraz dostosowując programy lojalnościowe.


fot. Delta Air Lines
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama