Lutowe wzrosty w Azji

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
29 marca 2017 12:00
W lutym linie lotnicze z regionu Azji-Pacyfiku przewiozły 24,2 mln pasażerów, co stanowi 2,2 proc. wzrostu w porównaniu z lutym ubiegłego roku.
Reklama

Jak informuje Stowarzyszenie Linii Lotniczych Azji i Pacyfiku (AAPA), popyt mierzony w pasażerokilomentach (RPK) wzrósł o 3,0 proc., co odzwierciedla stosunkowo silne tendencje na rynku połączeń dalekodystansowych. Nieznacznie, bo jedynie o 1,2 proc. zwiększyło się oferowanie, podczas gdy średni współczynnik wypełnienia (LF) wzrósł o 2,1 pkt. proc. i w lutym wyniósł 80,2 proc.

Jak zaznacza AAPA, lutowe wyniki mogą być nieadekwatne do wyników z zeszłego roku, gdyż w tym roku Chiński Nowy Rok obchodzony był wcześniej niż rok temu. Jednak łączone dane z dwóch pierwszych miesięcy roku pokazują 5,1-proc. wzrost ilości przewiezionych pasażerów - ogółem w styczniu i lutym w regionie podróżowało 51 mln osób.

- Wysoki poziom zaufania do rynku wśród biznesu jak i wśród konsumentów na głównych rynkach popiera optymizm odnośnie ciągłości wzrostu popytu na podróże lotnicze. Jednak istniejąca na rynku silna konkurencja, rosnące ceny paliw i innych kosztów będą w dalszym ciągu wywoływały presję na yield. Dlatego też przewoźnicy z regionu w dalszym ciągu poszukują dalszych możliwości rozwoju oraz wzmocnienia efektywności operacyjnej - powiedział Andrew Herdman, dyrektor generalny AAPA.


fot. Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama