×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lutowe wzrosty w Azji


W lutym linie lotnicze z regionu Azji-Pacyfiku przewiozły 24,2 mln pasażerów, co stanowi 2,2 proc. wzrostu w porównaniu z lutym ubiegłego roku.


Jak informuje Stowarzyszenie Linii Lotniczych Azji i Pacyfiku (AAPA), popyt mierzony w pasażerokilomentach (RPK) wzrósł o 3,0 proc., co odzwierciedla stosunkowo silne tendencje na rynku połączeń dalekodystansowych. Nieznacznie, bo jedynie o 1,2 proc. zwiększyło się oferowanie, podczas gdy średni współczynnik wypełnienia (LF) wzrósł o 2,1 pkt. proc. i w lutym wyniósł 80,2 proc. 

Jak zaznacza AAPA, lutowe wyniki mogą być nieadekwatne do wyników z zeszłego roku, gdyż w tym roku Chiński Nowy Rok obchodzony był wcześniej niż rok temu. Jednak łączone dane z dwóch pierwszych miesięcy roku pokazują 5,1-proc. wzrost ilości przewiezionych pasażerów - ogółem w styczniu i lutym w regionie podróżowało 51 mln osób. 

- Wysoki poziom zaufania do rynku wśród biznesu jak i wśród konsumentów na głównych rynkach popiera optymizm odnośnie ciągłości wzrostu popytu na podróże lotnicze. Jednak istniejąca na rynku silna konkurencja, rosnące ceny paliw i innych kosztów będą w dalszym ciągu wywoływały presję na yield. Dlatego też przewoźnicy z regionu w dalszym ciągu poszukują dalszych możliwości rozwoju oraz wzmocnienia efektywności operacyjnej - powiedział Andrew Herdman, dyrektor generalny AAPA. 


fot. Tomasz Śniedziewskigość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie